Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Štolfův černý jaguár; být Česká republika právním státem, příštích 12–13 let by jeho majitel jezdil prostornějšími vozy, s podélnými fialovými pruhy.

V baru pensionu Lipovka panovala onoho pošmourného dne, těsně před Silvestrem, neveselá nálada. Státní zástupce Martin Malůš se nervosně kroutil na stoličce, na níž si navykl při svých četných návštěvách v Hodoníně sedávat. Bylo mu jasné, že musí s pravdou ven.

– Víš, Pepi, pravil směrem k Josefu Štolfovi, věř mi, že jsem dělal, co jsem mohl, ale nejde to jinak: v polovině ledna vás budeme muset všechny realisovat. Zavadil promluvil.

– Jak, promluvil? Copak jsi mi nesliboval, že máš všechno pod kontrolou? rozlítil se oslovený thajský boxer. To bylo pořád řečí, Pepi sem, Pepi tam, a teď tohle. Chceš snad dokonce říct, že by měl někdo od nás jít na vazbu?

– Ne, to rozhodně ne, bránil se mladý prokurátor, lehce se rdě, vazba nepřichází v úvahu, to mám domluvené.

– No proto, víš přeci, že mám rodinu a nemůžu si něco takového dovolit. To bychom nebyli kamarádi, a jistě chápeš, co by to znamenalo.

Malůš chápal. Vyšetřování šlo skoro půl roku do ztracena, a pak najednou, z ničeho nic, se jeden z pachatelů, které chránil před dopadením, rozhodl vše přiznat. Pořád to neznamená mnoho, důkazy jsou chatrné, ale cítil, že tuhle hru s obhájcem Michala Šnajdra, neprávem vězněného za únos Zuzany Vybíralové, začínají jeho lidé prohrávat.

– Kdy přesně pro mě přijdou? zeptal se boxer.

– Myslím, že… že čtrnáctého ráno.

– Dobře, budu připravený. Ale nepřej si mě, prokurátorskej, jestli do tří dnů nebudu zpátky doma!

Jak Malůš řekl, tak zlínská policie udělala, a čtrnáctého ledna rozdala šesti ze sedmi pachatelů únosu Zuzany Vybíralové usnesení o zahájení trestního stíhání. Kromě Josefa Ševčíka, který je ve vězení za jinou trestnou činnost, zůstávají všichni únosci na svobodě.

Michal Šnajdr byl devátého ledna z Mírova propuštěn poté, co mu soud přerušil výkon trestu. Způsob, jak je svým obhájcem hájen, označil Malůš, ve snaze vybít si vztek, v tomto přípisu za porušení zákona o advokacii.

To pokládáme za vpravdě neskutečnou drzost. Policie totiž nevyšetřila vůbec nic, ta dokázala poslat do vězení nevinného člověka, a když jsme místo ní pachatele našli a usvědčující důkazy opatřili my, tvrdí, že jí bráníme v práci nebo ohrožujeme vyšetřování. Jediné, co jsme ohrozili, je pohodlná koexistence mezi zkorumpovanými zlínskými trestními orgány a organisovaným zločinem, a Malůšovi tímto slavnostně slibujeme, že v tom hodláme pokračovat nadále.

Například v dalším díle.

Komentáře   

-6 # Roman 2019-01-23 08:56
Pecina opět nezklamal.
-21 # Roman 2019-01-23 09:23
Pecina opět nezklamal a ukázal jaké je to hovado. Praskání jednoho pachatele stojí za tím vším, ne nějaká snaha a práce dvojice Pata a Mata v akci, Cholenskeho a Peciny. Proč to Faltýnek neřekl hned na začátku, proč čekal? Pecina opět jen uráží, a jak vidím jeho zásluha je pramala a jen se chce ukázat a mediálně zviditelnit. Chápu že mu to chybí 8) . To jen on ze sebe dělá vyšetřovatele, přitom když promluvil a začal praskat Faltýnek, tak i děcko ze střední školy to dokáže poskládat. Mě přesvědčil v jednom, že je to osel a rozumu moc nepobral. Tuk žere mozek, a asi jej sere,, že si pinďoura neviděl několik let. Vsak je Faltýnek a zavadil určitě rád když to díky Pecínovi všichni víme. A jestli je někdy někdo vyzmizikuje, svůj díl na tom má také.
Ale je zase díky takovéhoto osubce jakou Pecos zábava, a za to díky. Bavím se :lol:
+26 # Tomáš Pecina 2019-01-23 09:33
Děkuji za ocenění. Pro ostatní jen faktická poznámka: můj text, ve kterém jsem označil první nevypátrané pachatele, vyšel několik týdnů před tím, než Faltýnek změnil výpověď a učinil u JUDr. Nováka prohlášení. Důvody této změny byly prosaické, totiž Faltýnkovi došlo, že když se o skutečných pachatelích píše na webu, někdo z nich začne vypovídat a v obnoveném řízení neodejde s pěti lety, které mu dala Šperlichová, ale zhruba s dvojnásobkem. O tom ale podrobněji někdy jindy.
+10 # Neocon 2019-01-23 13:30
Ty Kravo, a dalsi nahodny kolemjdouci, tentokrat s ofensivnim slovnikem pote, co "ex spoluzaci, stari znami a sousede" nezabrali.

Zprvu jsem byl k Vasemu vysetrovani p. Pecina ponekud skepticky, ne ze bych Vas podcenoval, ale preci jen to vyzaduje jiste lidske a ekonomicke naklady, ale zda se, ze jdete s kolegou Cholenskym, spravnym smerem.

Tak kdo bude dalsi? Olda65? Jana79?
-20 # Roman 2019-01-23 11:55
Tím jste to celý na vysvětlení zjednodušil. Věděl jsi jména pachatelů a ukázat na ně :D , to je celý. A jo, věděl jsi je určitě, od toho kdo o tom mohl vědět, napovim, Šnajdr prece :D . A jsme zas na začátku :cry: Snad vyjde i najevo, co jste slíbili Faltynkovi :lol:
Teď tu o červené Karkulce prosím. Nějak v tom začínáte plavat.
-19 # Roman 2019-01-23 12:17
Krásný, takže jsi věděl kdo to udělal :D , a vědět jsi to mohl jen od toho kdo o tom věděl, a hadejte kdo, napovím, Míša Šnajdr :D . Snaha vysvětlit jak jste na to přišel má čím dál větší díry....a dostalo nás to zpět na začátek. Co jste tomu Faltynkovi pak i slíbili? Třeba vás taky praskne :D.
Teď.prosim tu o Červené Karkulce :D
+18 # Tomáš Pecina 2019-01-23 15:35
Vaše zoufalství musí být hluboké, ale přesto, nemohl byste se pokusit nést současný stav důstojněji? Směl-li bych prosit, jsou tu dámy a nezletilí!
+6 # Libor Petříček 2019-01-25 00:31
Z toho svěžího textu vyprodukovaného KSZ Brno, pobočka Zlín a podepsaného SZ JUDr. Martinem Malúšem, text z odkazu v článku, se mi obzvláště líbila ta část vyjádření soudruha prokurátora, směřovaná KS Brno, pobočka Zlín, obsahově soud žádající, aby Mgr. Cholenskému bylo odepřeno právo obhajoby na nahlédnutí do spisu, neboť kolega Cholenský - obhájce, ..."projevuje opakovanou snahu nahlédnout do spisu v dané věci. ...".
Fuj, obhájce projevuje OPAKOVANOU SNAHU NAHLÉDNOUT DO SPISU.
Měl by se stydět!!!
Neměl by být dr. Malúš nominován už jen za toto na Vaši prestižní cenu Osel měsíce?
L.Petříček
+8 # Tomáš Pecina 2019-01-25 00:54
To je výhoda authentických dokumentů: co je Malůš zač, vyplyne přímo z nich bez nutnosti mé obsáhlé narace a/nebo explikací.
+5 # b.o.y 2019-01-25 08:15
Podle data odhaduji, že soudruhu prokurátorovi nebylo ohledně utajení věci vyhověno. Mám pravdu?
+5 # Vena 2019-01-25 08:47
Pokud to chápu správně,tak se dle prokurátora snaží nahlédnout do spisu v řízení,ve kterém sice padla obvinění pachatelů téhož únosu,ale mezi nimi není pan Šnajdr a nemá tak postavení obviněného.S panem Šnajdrem už bylo zúčtováno v jiném řízení a do tohoto spisu také si může nahlížet.Sice má asi zájem na svém osvobození a chtěl by z toho důvodu nahlédnout,jenomže to by pak mohl chtít každý nespravedlivě odsouzený/obviněný,nu a kam bychom došli....?Mne zaujala hlavně ta cudná poznámka mezi řečí,že by stálo za úvahu požadovanou obnovu řízení povolit,ale s tím,že by si soud měl na toho Cholenského dát velký pozor,neboť má jistě charakterové vady,když oproti zvyklostem brání klienta..
+5 # Tomáš Pecina 2019-01-25 21:14
Podle OČTŘ obhájci spis do rukou nepatří, jak jsem psal v díle o nahlížení. Kdo mi nevěřil, teď to má černé na bílém, s razítkem a podpisem státního zástupce.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)