Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Pozvánky

Rozhodně k soudu, nabídka je bohatá!

Předešlemež, že Brňané budou v nadcházejícím měsíci poněkud znevýhodněni, ti mají jen dvě možnosti: ve středu 4. října proběhne u Krajského soudu v Brně jednání o odvolání ve sporu David Navara v. guidemedia etc s. r. o. a 19. října mohou zajít k soudu městskému na hlavní líčení v případu Štěpána Reicha, souzeného za (smyšlené) napadení policisty.

Pražáci jsou na tom lépe. Čtvrtého mohou zajít ke Krajskému soudu v Praze na veřejné zasedání o odvolání Yekty Uzunoglu, odsouzeného za intriky proti jeho exmanželce Monice. Trest je podmíněný, tedy o nic nejde, ale snad se otevřou oči těm, kteří kurdského zločince dosud podporovali.
O den později bude vyhlášen prvostupňový rozsudek týkající se preventivního zásahu policie proti osobám, které chtěly protestovat proti pochodu Prague Pride 2014.
Neméně zajímavé věci nás čekají další týden. V úterý bude projednáno odvolání státního zástupce ve věci lehčí zločinecké skupiny RWU (aka čarodějnický proces), ve středu můžeme zajít k Obvodnímu soudu pro Prahu 2 na spor o náhradu za serii nezákonných domovních prohlídek (aka hledá se Borl), a ve čtvrtek na další jednací den hlavního líčení v největším polistopadovém politickém procesu, v němž je za vydávání knih a politické projevy souzen Adam B. Bartoš.

Vrcholící léto, doba filmových, divadelních, hudebních i jiných festivalů, představuje pro justici náročnou konkurenci, proto je nutné sáhnout po nejtěžším kalibru, politickém procesu, který i samotná státní zástupkyně Zdeňka Galková v mediích označila za největší v polistopadové historii.

Souzen pro svou vydavatelskou a politickou činnost je Adam B. Bartoš a jste všichni srdečně zváni. Kdo se nedostaví, přijde o příležitost jednou o tom vyprávět, aniž by lhal, vnukům.

Tedy zítra v půl desáté ráno na Ovocném trhu!

Tisková zpráva.

Jaký by to byl podzim, kdyby neběžel žádný velký politický proces! Ten letošní bude ve znamení hned dvou: čarodejnického, který pokračuje v říjnu, a nálepkového, na který se můžete přijít podívat, v obnovené premieře, už v pondělí. Neváhejte a přijďte, to, co uvidíte, budete jednou vyprávět vnukům – a ti vám neuvěří. Demokracie a svoboda projevu počesku, již toto pondělí, uvádí Obvodní soud pro Prahu 1, režie Dana Šindelářová, v hlavních rolích Patrik Vondrák a Michaela Rodová a ovšem i státní zástupkyně OSZ pro Prahu 1, legendární a všemi milovaná Zdeňka Galková.

Aktualisováno.
Bylo to nostalgické a dojemné, ve stylu abiturientského večírku. Zde je, přičiněním Františka Hucka pořízené, video z hlavního líčení:Následný rozhovor medií s hlavní zločinkyní M. Rodovou:A konečně rozhovor medií se státní zástupkyní Z. Galkovou:

Lid proti Hitlerovi bylo jen zahřívací kolo, příští týden se politické procesy rozjíždějí na ostro.

V úterý od 13.00 hod. nás u Obvodního soudu pro Prahu 1 čeká odročené hlavní líčení s Jakubem Svobodou, zhanobitelem symbolu demokratických hodnot a vůbec všeho dobra, co se této zemi dostává, vlajky Evropské unie. Soudí Helená Králová (dříve KSČ), obhajuje Robert Cholenský.

Ve středu, rovněž ve 13 hodin, má v Teplicích hlavní líčení Pavel Matějný, obžalovaný pro zvlášť závažný zločin úkladného vypuštění vodního děla ve stadiu pokusu. Rozhodl se pro obhájce ex offo, a výsledky se již dostavují: když svého obhájce požádal, aby vznesl vůči soudci Miroslavu Čapkovi (dříve KSČ, nyní KSČM) námitku podjatosti, obhájce to odmítl udělat: tedy přesně tak, jak to mají v ČAKu rádi. Kam to dotáhne zmiňovaný advokát, nevíme, P. Matějnému jsme však doporučili, ať si na příští 3–4 roky raději nic neodkladného neplánuje.

Podzimní saisona politických procesů se rozbíhá: na září jsou nařízena hlavní líčení hned ve třech sledovaných případech:

  • Dne 3. 9. 2013, od 8.00 hodin, se u mosteckého soudu koná pravděpodobně již poslední hlavní líčení v kause závadového řečnění. V roli soudkyně vystoupí bývalá komunistická prokurátorka, soudružka Bohumila Huňáčková, jako obžalovaná se dostaví a závěrečnou řeč přednese Lucie Šlégrová.
  • V termínu 3.–4. 9. 2013 se v Brně uskuteční další dva jednací dny velkého procesu s organisátory koncertů nevhodné hudby. Tam je hlavní líčení rozplánováno až do konce roku: přirozeně, pořádat koncert je v bojující demokracii těžkým zločinem, který musí být náležitě objasněn a potrestán!
  • A hlavní líčení v nejtrapnějším ze všech tří případů, čarodějnickém, se koná 16. 9. 2013 od 10 hodin u Obvodního soudu pro Prahu 2 [bylo odročeno]. Na straně sil Zla se můžeme těšit na pětici obviněných, včetně námi interviewované Marie Rausku, za Dobro vystoupí a naší křehké demokracie se zastane nestranná a procesní předpisy svědomitě dodržující soudkyně Daniela Reifová. Pokud jde o otázku, zda bude obviněným do té doby doručena obžaloba, prognosa je nejistá: podle všeho se orgány činné v trestním řízení spokojí s tím, že si ji obhajoba může přečíst v protokolu z minulého hlavního líčení, na němž byla přednesena.