Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Místo činu. Zdroj: WikiMedia.

Hezký kousek na thema úřednické zvůle zpracovali v Pardubicích, kde se měl Jan Šinágl, známý nám z řady jiných případů, pohybovat poblíž krematoria – ano, toho slavného, kde Herz točil Spalovače mrtvol – osamocen bez respirátoru. Neboť nebezpečí nákazy je v takovém místě obzvlášť vysoké, úředník pardubické krajské hygieny, jistý Lukáš Kristl, jej za to písemně napomenul. Nic nepomohlo delikventovo tvrzení, že se před začátkem pohřebního obřadu pohyboval v areálu zcela osamocen, jak ukazuje i fotografie, což jistě nemůže být považováno za porušení mimořádného opatření MZ. Protože kde bychom byli, kdyby nám po hřbitovech korsovaly osoby s nezakrytým nosem a ústy!

Komentáře   

-2 # Michal Krajčírovič 2021-05-31 12:32
Foceno předpokládám stativem.
0 # Tomáš Pecina 2021-05-31 13:37
Hlavně není prokázáno, kdy to bylo fotografováno a zda to náhodou není fotomontáž.
-2 # František Koudelka 2021-05-31 23:42
Pokud pan sprostý podezřelý neposkytl další důkazy, tj. hlavním důkazem je uvedená fotografie - nemluví náhodou o jejím pořizování odstavec w) bodu 3 tohoto mimořádného opatření?
3. Zákaz podle bodu 1 nebo 2 se nevztahuje na:
w) osoby po dobu nezbytně nutnou pro pořízení jejich portrétní fotografie, popř. fotografie
novomanželů, včetně společné fotografie s členy domácnosti a dalšími blízkými
osobami,

Nejsem právník, ale přijde mi, že pořízení "důkazní" fotografie bylo naprosto vzorovou aplikací této výjimky. Proto mě překvapuje, že napomenutí udělil přímo úředník hygieny. Vždyť právě HS jako spolupachatel a arbitr těchto opatření by je měly znát jako své boty.
Já jsem nosil vytištěných pár odstavců aktuálního opatření (zejména výjimek :-) ) při sobě jako ochranu pro setkání s neinformovaným státním či obecním drábem - ve venkovním prostoru jsem náhubek neměl ani jednou a např. provozování sportu (chůze) bez ochrany řešila další výjimka. U pouličních drábů bych přehnanou aktivitu na politickou objednávku očekával. Ale nevěřil bych, že by si s vládním/ministerským výnosem dokázal takto vytřít pozadí i správní úřad.
Doufám, že odpor byl podán, nebo že bude následovat jiná cesta, jak dotyčnému parazitovi otlouct jeho napomenutí o hlavu.
0 # Jan Šinágl 2021-06-05 12:57
Samozřejmě jsem byl nucen podat ve věci Odpor, nejen kvůli podpoře a zachování zdravého rozumu.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)