Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Jiří Žůrek, idiot

V souvislosti s nebývalým mediálním zájmem o pokutu, kterou nám uložil Úřad pro ochranu osobních údajů, bude vhodné provést rekapitulaci toho, co se Jiřímu Žůrkovi podařilo dosáhnout.

V této chvíli víme o dvou běžících a veřejně dostupných implementacích Právnických výpočtů: první provozuje jistá Юлия Носова z Moskvy na adrese https://jednani.com/, a kromě toho, že správně neimplementovala všechny funkce původního systému, její data sahají pouze do prosince loňského roku, provozovatelem druhé je Юрий И. Журкин (obě jména jsou evidentně pseudonymy) a jeho systém na adrese https://www.pravnicke-vypocty.com/ je kompletním klonem původního serveru, včetně veškerých historických dat.

Výsledkem Žůrkovy hurá-akce je, že subjekty osobních údajů nemají vůbec žádnou ochranu, protože ani jeden z provozovatelů serveru se nehodlá GDPR řídit. Díky, Jiří, jste pašák!

Je zvláštní a dle našeho soudu docela smutné, že třicet let po převratu je tím, kdo českým občanům a jejich občanským právům poskytuje ochranu, Putinovo Rusko, a porušovateli těchto práv jsou lidé, kteří hujersky a tupě vykládají právní předpis demokratické Evropské unie, který má, inter alia, sloužit k právě opačným účelům, tedy k ochraně občana před špiclováním a šmírováním ze strany státu.

Komentáře   

+4 # Pepek Vyskoč 2020-02-09 03:27
Inu ukazuje se, že pro ochranu práv českých občanů je lepší zvolit si ruskou mafii než regulérní české úřednictvo včetně toho soudního. Vyjde to i levněji, než platit ty tisíce parazitních chrapounů...:-)))...jen ta spravedlnost, ta tam schází...ale tu nemáme ani u českých soudů a úřadů, že.
Jinak gratuluji našim ruským přátelům k hezkým počinům při ochraně lidských práv. Ještě navíc udělali z Žůrka vola a to je moc dobře. Udělali pro dobrou prezentaci své země hodně.
+1 # Jméno 2020-02-09 12:16
Že by TP data neshromažďoval a nezveřejňoval, jen kdysi na své stránky umístil frame s aplikací někoho jiného?
+2 # Ema 2020-02-09 17:12
Dobrý den, předně velice děkuji, že se nevzdáváte. Technický dotaz - Jurijova databáze nefunguje všem nebo jen mně?
+13 # Tomáš Pecina 2020-02-09 17:44
Všem; asi na ní dělá nějakou údržbu. To víte, je nový, všechno se teprve učí.
+6 # Behemot 2020-02-09 19:10
Jurij I. Žurkin? Tak to je ovšem grandiózní :o)

Jinak k tomu unijnímu kekelu, škoda mluvit. Dopady v praxi jsou i takový, že člověka nepustí třeba takhle do vnitřních prostor baráku Spálená čp. 51, Praha 1, dokud jim nevyplní dvoustránkovej nesmysl, v rámci úspory papíru pidiaturním fontem na papíru snad A6. Zákazníkovi jsem naposled vzkázal, poté, co mi bylo řečeno, ať si do toho formulářu něco vymyslím, ať si tam tu kokotinu u správce objektu nějak pošéfují, do té doby jim tam jezdit nebudu.
+3 # ... 2020-02-12 12:02
Jurij Idiotovič Žurkin vpravdě nemá chybu :-)
+12 # b.o.y 2020-02-10 21:17
Jak víte, že jde o pseudonymy? Já bych myslel, že vám to Jirka I. Ž. zakázal, protože si to prostě chtěl provozovat sám.
0 # niekto 2020-02-11 02:14
Vedel by mi niekto povedat, ci v datach na pravnicke-vypocty.com nie su "vypadky" pocas obdobia nedostupnosti originalnych PV? Mam na mysli "Přehled soudních jednání" :)
+1 # Tomáš Pecina 2020-02-11 04:57
Nevím o žádných.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)