Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Stíhat nepřátele státu je třeba za všech okolností, bez milosti a (hlavně) bez logiky, aby se v obyvatelstvu zasela konformogenní úcta ke státu, jeho představitelům a momentálně vládnoucím ideologiím. Po pouhém roce od serie domovních prohlídek (o nich blíže zde) se rozbíhá další politický proces se skupinou kolem Pavla Kamase, Lukáše Nováka a Erika Sedláčka. Obviněni byli za vydání dvou publikací: jedné historické a jedné populárně-publicistické. Pozoruhodným se jeví, z čeho je pplk. Zlata Pálfiová viní: příkladmo E. Sedláčka z autorství předmluvy, kde dílo výslovně označuje za revisionistické, a Pavla Kamase za formulaci předmluvy ke druhé knize; pod ní je ovšem podepsán společně s Adrianem Preißingerem a dle stylu se zdá, že předmluvu pouze přeložil do češtiny. Ovšemže A. Preißinger obviněn nebyl, leč to nevadí, závadové texty je trestné i překládat, a možná dokonce o nich i přemýšlet.

Posudek rychloznalců z Plzně zatím nemáme, proto se oběma knihám nebudeme věnovat podrobněji, omezujíce se na poznamenání, co nás překvapilo nejvíc: totiž že si NCOZ nevybrala ke stíhání vydání Jedovaté houby, nýbrž díla historického, sepsaného v době o čtvrtstoletí předcházející konci války a době poválečné, kdy byl jeho autor, Alfred Rosenberg, postaven před norimberský tribunál a popraven. Této publikaci jsme se do určité míry věnovali sami (což nezamlčela druhá Kamasova předmluva) a domníváme se, že výběr Centrály byl v tomto případě krajně, fatálně nemoudrý. Šlachtův duch tamní unimobuňky patrně dodnes neopustil, přestože jeho tělo dávno dlí jinde a jeho nebřitká mysl se obírá myšlenkou na dlení na státní útraty ve Sněmovně.

Komentáře   

+3 # Filip_ 2021-06-25 22:28
Přemýšlet o závadových textech trestné není, leč je trestné závadové texty číst. Takže jestliže někdo o závadových textech přemýšlel, eo ipso je musel i číst, a potom trestně odpovědný je, nicméně ne za samotné přemýšlení, leč za čtení.

Orwellovina jak vyšitá: hlídej si myšlenky, velký bratr tě vidí!
+1 # Tomáš Krystlík 2021-06-27 10:58
Podplukovnice, když neopisuje z cizích posudnků, má za to, že genocidium je femininum: "pro údajnou genocidium Židů". Ts, ts, ts.
+2 # Filip_ 2021-07-02 07:45
Tož to víte, "lepší lidi", opora společností!

Se mnou se kdysi hádala, podobná "opora", že může psát "vzhledem tomu", namísto vzhledem k tomu, anžto jí to tak kdysi napsal nějaký vysoce postavený vysoce vážený soudruh, a ten přeci chyby nedělá, ne?
0 # jan 2021-07-10 11:48
Věty v prvním odstavci na straně 2 usnesení, pro které mají být obvinění stíháni, jsou ozdrojované a vyjadřují postoj oficiálně hlásané verze a těch kdo ji psali, inkvizici tento detail ale určitě nerozhodí.
+4 # Petr Novák 2022-06-17 12:51
Pane Pecino, co je s Vámi a s tímto případem? Něco nového?
+2 # Behemot 2023-09-27 22:31
to ticho už je podezřelý, máme kanára? dejchá eště?

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)