Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Dnes provedla česká a rakouská policie serii domovních prohlídek, odůvodněnou vydáním knihy Germara Rudolfa Holocaust pod lupou. Prohlídky proběhly mj. u Pavla Kamase, Lukáše Nováka a Erika Sedláčka. Publikaci samotnou neznáme, a proto ještě ani nepředjímáme, jak bude vedena obhajoba, ale umíme si už nyní představit řadu poutavých a čtenářsky atraktivních variant.

O dalším vývoji budeme informovat.

Komentáře   

+9 # jan 2020-06-10 22:26
Dobrá ilustrace toho, jaká je v této zemi tristní situace, tak hlavně, že tak rádi v televizi mluví o svobodě a jak je to v té Číně a Rusku strašně špatné. Knihu můžu doporučit, přečten originál Dissecting the Holocaust, od té doby bádání hodně pokročilo, celá série holocaust handbooks je dostupná ke stažení. Hodně mě překvapuje, že se k tomu odhodlali, knize tím dělají reklamu, což jsem chápal jako důvod, proč tuto knihu nebo knihu Přednášky o Holocaustu nechávají být a řeší nějaké nepodstatné publikace. Škoda cenzury, přes ní se pravda dostává ven jen těžko, ale dojde k tomu dřív nebo později, s tím nic nezmůžou. Říkám si, jestli by mohla fungovat obhajoba s odvoláním na svobodu vědeckého bádání, u které žádnou omezující výjimku v Listině nevidím, ale asi to bude dost gumové a erár to obejde tvrzením, že to vědecká publikace není a posichruje to posudkem.
+11 # Tomáš Krystlík 2020-06-10 23:18
Kniha byla vydána v roce 2016. Proč domovní prohlídky u vydavatelů probíhají až po čtyřech letech?
+8 # K. 2020-06-11 09:00
Proč? Asi proto, že na takový způsob práce si orgánové a vůbec osoby mající nějakou moc uvykli. Dostali zadání sníst psa a tak hledají hůlky. Dříve to bylo ve stylu "Tvůj děda dal v šestačtyřicátém na tancovačce po hubě budoucímu předsedovi JZD, tak zapomeň na študium a mazej do učení". Dnes prozatím denunciací a trestním stíháním. Člověka nepředěláš, jenom se ti vybarví.
+6 # Petr Novák 2020-07-07 08:47
Ze zvědavosti, jak to tedy vypadá, padla nějaká obvinění?
0 # Tomáš Pecina 2020-07-09 21:49
Ne, čeká se, co ukáže analysa zajištěných věcí.
0 # Petr Novák 2021-02-16 11:17
Stále nic nového?
+1 # Tomáš Pecina 2021-02-16 11:44
Podezřelí si stěžují na průtahy, SZ odpovídá, že je to úplně v pořádku, že policie koná. A tak si tady žijem.
+3 # Petr Novák 2021-02-16 12:23
Díky za info, zeptám se znovu za dalšího půl roku.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)