Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Zatloukat, zatloukat, a když se to provalí, zase zatloukat, to je zlaté pravidlo, které má své místo nejen v manželství, ale i v soudní síni – a v soudních rozhodnutích. Když šmé s falešným doznáním spoluobviněného Maroše Straňáka svědku-recidivistovi Milanu Rakašovi, jemuž za jeho vstřícnost soud odpustil ze 6,5letého trestu více než čtyři roky, vyšlo najevo, zlínskému soudci Radomíru Koudelovi nezbylo než se tvářit, že se nic takového nestalo, a přejít do protiútoku.

Taková drzost, hřímá onen v usnesení o zamítnutí obnovy řízení, co si to vůbec obhajoba dovoluje, naznačit, že by soud mohl jednat nečestně!? Považte, soud! To se v historii této země se špičkovou justicí přece ještě nikdy, opakuji nikdy, nestalo. Zkrácení trestu a přesně taková výpověď, jakou jsme potřebovali, to jsou dva naprosto nekorelované, nesouvisející jevy, Rakaš byl po své výpovědi prostě jen moc nemocný a proto mu, chudáčkovi, soud dovolil léčit se na svobodě (asi jako Romanu Janouškovi, dodáváme; k dokonalosti už chybí jen zmínka o terminálním stadiu Rakašovy fiktivní nemoci).

Nu, je to zábava, přečtěte si sami: komické ladění tohoto usnesení právě v době, kdy se jiný čestný soudce Elischer u pražského městského soudu bezelstně doznává k tomu, že odsuzující rozsudek může být důsledkem netoliko viny obviněného, ale i příliš dlouhé vazby, je jen dalším střípkem do mozaiky dosvědčující, jak pracují a jak poctivé jsou české soudy.

Odsouzený David Šimon samozřejmě podává stížnost, ve které si nebere servítky, a tak věc putuje k vrchnímu soudu do Olomouce. S ohledem na kvalitu jeho (obvykle KSČ-only) odvolacích trestních senátů nejsme příliš optimističtí, avšak ani případný neúspěch nebude znamenat, že bychom zanechali úsilí dostat z vězení dva nespravedlivě odsouzené nešťastníky, které se nevyšetřovacímu teamu zlínské policie pod vedením Milana Janoštiaka hodilo podstrčit soudu jako pachatele namísto pracného hledání vrahů skutečných.

(pokračování příště)

Komentáře   

+4 # b.o.y 2019-12-12 15:27
Třetí řadu ještě nechystáte? Viz idobryden.cz/.../...
+2 # Tomáš Pecina 2019-12-13 10:06
Ne, na tomto případu prozatím neparticipuji, oba odsouzení pevně věří svým stávajícím obhájcům. Uvidíme, zda se to nezmění po prvním půlroce až roce ve výkonu.
0 # Dr.Proton 2023-10-25 12:29
+3 # Dr.Proton 2023-11-08 14:14
0 # Dr.Proton 2024-02-02 07:12
novinky.cz/.../...
Nemůže být ten člověk, který sedí vedle pana Cholenského, pan Pecina?
0 # Tomáš Pecina 2024-02-02 11:03
Asi může, ale toto byl Mgr. Josef Bartončík, obhájce Maroše Straňáka.
+2 # Dr.Proton 2024-02-02 15:14
Jů, Vy žijete?
A co říkáte na ty dvě ze Seznamu, co Vás vykradly? Nebo je to s Vaší spoluprací?
+3 # Tomáš Pecina 2024-02-02 15:55
Cituji Dr.Proton:
Jů, Vy žijete?
A co říkáte na ty dvě ze Seznamu, co Vás vykradly? Nebo je to s Vaší spoluprací?

Je to ve vzájemné spolupráci.
+4 # Dr.Proton 2024-02-02 16:20
Tak to jo. Aspoň zmínit Váš přínos by mohly.
A co furt děláte, jak se máte? Proč to tady chcíplo?
+3 # Dr.Proton 2024-02-06 14:42
No tak nic, no :-)
Hlavně, že žijete a snad se máte dobře.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)