Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Matky a otcové! Máte pocit, že se vám výchova potomka vymkla z rukou, že se váš synek k ničemu nehodí a roste z něj prvotřídní ničema a grasel? Přemýšlíte o jeho budoucnosti a jste bezradní? A uvažovali jste už o výnosné dráze v oblasti organisovaného zločinu? Pokud ne, zbystřete, neboť naše výcvikové středisko Vagabund Gym na severozápadním okraji Hodonína, fungující pod rouškou výuky thajského boxu, vaše dítě právě na tuto budoucnost skvěle připraví. Garantujeme, že budete spokojeni, a při každé návštěvě věznice budete s vděčností vzpomínat na našeho trenera Josefa Štolfu, který dokáže z idealistického jinocha za několik málo měsíců vychovat gaunera, schopného nasazení na ty nejtěžší odborné práce v oblasti vydírání, zastrašování, vybírání výpalného, únosů, lámání končetin a s tím souvisejících pomocných disciplin. Neváhejte a volejte ještě dnes: telefonický kontakt najdete na našich webových stránkách.

Snad nám čtenáři tento drobný žertík odpustí, onen inserát stěží kde vyjde, byť je stoprocentně pravdivý. Pokračovali jsme totiž sua sponte ve vyšetřování kroměřížské kausy a došli k výsledkům, o něž bychom ctěné čtenářstvo neradi připravili.

Josef Ševčík

Především jsme zjistili, kdo je tajemný muž, jehož mobilní telefon byl zaznamenán v Kroměříži v překvapivé korelaci s pohybem únosového vozidla a který druhý den před pátou čekal na Zuzanu Vybíralovou na Rohlence. Je to jistý Josef Ševčík z Kyjova. Tam skutečně až do loňska prodával počítače pro CZC; následně však změnil lokalitu i partnera a nalezneme jej v Uherském Hradišti, kde vede pobočku Mironetu. Jde o osobu s celkem pestrou kriminální minulostí, v tuzemsku i v zahraničí (Ševčíkovo skore v tuto chvíli činí 11 záznamů v trestním rejstříku, a průběžně roste: čerstvý rozsudek z Hodonína v MP3), a jednoho z těch, kteří mohou srovnávat naše a zahraniční vězeňství: sedm měsíců strávil ve vazbě v josefstadtském, pro obdobně jako on talentované jedince určeném, zařízení ve Vídni. Na fotografii je zachycen v tričku s nápisem Boracay, což není tak úplně náhoda. V tomto filipínském letovisku se Ševčík se svou partnerkou v březnu 2014 po stresujícím únosu zotavoval, a zároveň, jak můžeme seznat z ISIRu, se v České republice úspěšně oddlužoval. Na pláži jde oddlužení mnohem snáz – to potvrdí devět z deseti insolvenčních správců!

Ivo Lorenc

V teamu patřil Ševčík do vyšších pater hierarchie, spolu s Tomášem Salvetem, kterého již známe, a dále s jistým Ivo Lorencem z Hustopečí u Brna. Tomu se podařil husarský kousek, když podvodem vylákal ze dvou pojišťoven nějakých deset milionů korun, aniž by vzbudil nežádoucí pozornost orgánů činných v trestním řízení; na jižní Moravě se takové věci přiházívají. Podrobnosti jsou opět k disposici na ISIRu, budeme vděčni, přijde-li některý ze čtenářů s vysvětlením, jak se tohoto úspěchu podařilo Lorencovi dosáhnout. Tento dobrý muž byl zapojen do všech fasí únosu, avšak protože tušil, že jeho mobil za sebou nechává stopu, zapojil ho až druhý den, na Rohlence a poté v Břeclavi, přibližně v době neúspěšného výběru z Vybíralové karty. To nám arci stačilo k jeho vystopování – nejsme ostatně policie, a už vůbec ne zmíněná jihomoravská. Jak patrno z fotografie, kam Lorenc přijde, tam zdobí: doufejme, že spolu se svým přítelem Ševčíkem bude co nejdřív zdobit některou z místních věznic.

Josef Štolfa

Potetovaná ruka na Lorencově rameni patří muži, o němž již byla řeč, trenerovi thajského boxu a bojových umění Josefu Štolfovi z Hodonína. Ten je malebný stejně jako hodonínské lidové umění, a v případu únosu Zuzany Vybíralové hrál klíčovou roli: to on dal velmi pravděpodobně celý únosový team dohromady a zajistil patřičnou odbornou průpravu jeho personálu, který zčásti sám dodal. Proč byl Štolfa tak významný, se dozvíme zakrátko.

Jakub Steidl

Únosu se účastnil i nejúspěšnější Štolfův žák a v současné době jeho trenerský kolega, tehdy pětadvacetiletý Jakub Steidl; na snímku je zachycen v mimořádně vkusných sportovních trenýrkách s motivem státní vlajky. Jde o osobu s výraznou fysiognomií a nevýrazným intelektem: Steidl byl dokonce tak hloupý, že se v břeclavském Tescu, kam zašel vybrat peníze z karty, nechal zachytit čtyřmi bezpečnostními kamerami, aniž se, jako předtím ve Zlíně, pokusil zakrýt si tvář, takže pokud by policie chtěla, neměla by s jeho usvědčením vážnějších obtíží.

Faltýnkův Yeti ve Zlíně

Tím máme povedenou partičku téměř pohromadě. Že do ní patřil muž pro hrubou práci Ladislav Faltýnek a také Faltýnkův přítel Vladimír Zavadil z Uherského Hradiště, který mj. dodal pro únos své tmavé Audi v provedení kombi (během únosu toto vozidlo arci neřídil on, nýbrž buď I. Lorenc, nebo T. Salvet), už víme. K Faltýnkovi jen to, že – jak nepřekvapivě policie rovněž nezjistila – jeho modrostříbrnou Škodu Yeti zachytily kamery ve Zlíně těsně poté, co Steidl vybral peníze z bankomatu, a zároveň vážní čidla indikovala odpovídající hmotnost vozidla (1540 kg). To je v souladu s hypothesou, že Faltýnek vezl část teamu do Valašského Meziříčí, kde, v osadě zvané Juřinka, měli Vybíralové chatu, kterou únosci – patrně bez úspěchu – prohledali. Poté se přes Zlín vrátili do Kroměříže, resp. do místa na jih od ní, kde poškozenou drželi, a po jejím propuštění zamířil Faltýnek do Brna. Tam před půl šestou ráno vybral z bankomatu druhou tranši.

Richard Banát

Co je ovšem novinka, a pro nás bylo velkým překvapením, je, že jsme při vyšetřování narazili na jednoho starého známého, totiž Richarda Banáta, Vybíralova někdejšího obchodně-podvodnického partnera a v současné době provozovatele musea motocyklů Harley-Davidson v Otrokovicích. U něj jsme si nedokázali vysvětlit, proč se v době únosu okatě až křečovitě pokoušel vytvořit si alibi pobytem u účetní, u níž setrval až někdy do desáté hodiny večer. Teď už to pravděpodobně víme.

Richard Banát ml.

V jedné Banátově společnosti (pro novináře: firmě) totiž figuruje František Banát, ročník 1940, a ten měl dříve adresu trvalého pobytu v Hodoníně, dokonce v téže ulici jako Štolfa. A kdyby to nestačilo, ve Štolfově teamu, pro změnu v Magnum Gym, boxoval v minulosti Richard Banát narozený v r. 1993 (i ten už poznal zahraniční věznice zevnitř a mohli by si tedy se Ševčíkem vyměňovat zážitky).

Případ se tedy jeví tak, že únos si nejspíš objednal Banát, který měl s Vybíralovými nevyřízené účty, u Štolfy, ten dal dohromady své kamarády, Faltýnka, Zavadila, Salveta, Lorence, Ševčíka, Steidla a zřejmě ještě několik dalších, a společně akci realisovali, správně spoléhajíce na to, že policie nebude mít ani zájem, ani zadání zločin objasnit.

A teď mi, prosím, dodejte aspoň jednoho policistu, který se o to, jak to bylo doopravdy a jak se to dá po letech prokázat, zajímá. Jako kdybych slyšel hysterický křik zlínských a brněnských policejních výtečníků, kteří objasnění únosu zmařili: My žádné pachatele nechceme, a hlavně ne žádné důkazy! My svého únosce máme, toho, který sedí na Mírově: přece si nebudeme přidělávat práci zjišťováním, kdo Vybíralovou skutečně unesl!

Pravda: co jiného bychom očekávali od organisované skupiny trapných nejevištních komiků s názvem Policie České republiky…

Komentáře   

0 # Francis Bacon 2018-07-01 08:08
Dobra prace. Jak se dostat k tem temto informacim?! Ne, nerikejte mi to... :)
+2 # Tomáš Pecina 2018-07-01 22:52
První fasí byla analysa dat ze spisu, pak přišly na řadu veřejné zdroje (OR, ISIR, ARES, ČÚZK, legal.pecina.cz a Google), žádosti o informace podle InfZ a nakonec jedno místní šetření.
0 # Marek 2018-07-02 10:07
A co na to Ministerstvo spravedlnosti, co na to st. zástupci Vesecká nebo Zeman, všem je to u zadele?
+1 # Tomáš Pecina 2018-07-02 12:07
Ano, právě tam.
+1 # Dušan Stuchlík 2018-07-02 15:10
Neuvěřitelné svinstvo!!!!
0 # Dorian Gray 2018-07-02 16:38
Měl bych obavu o zdraví a možná i o život, hledat pravdu v bahně na dosah takové party (beep)(beep). Myslíte, že není jediná v regionu a konkurují si?
Stále mě denní zkušenosti přesvědčují o tom, že ČR stále více inklinuje na Ukrajinu (ač už i tam mají třeba funkční 6-proudé dálnice), než na civilizovaný západ, na ten si všichni jen hrají i tím, jak doufají a věří gaunerům, že bude líp.
+2 # Tomáš Pecina 2018-07-02 22:13
Bát se té party pitomců? To nepřichází v úvahu.

Jediným nebezpečím je pro mě policie, konkrétně Jan Ovčáček a jeho komplicové z bývalého ÚOOZ. Ti mou osobní bezpečnost ohrožují daleko víc než celá jihomoravská mafie.
+2 # 1ac0 2018-07-02 23:23
uooz = utvar ochrany osobnych zaujmov?
+1 # Tomáš Pecina 2018-07-03 00:06
Interpretace zkratky Útvar pro organisování odhalovaného zločinu jeví se mi být přesnější.
+1 # KH 2018-07-03 10:02
Mate muj obdiv!

Myslite, ze uverejneni kauzy zde veci nekam posune?
+4 # Tomáš Pecina 2018-07-03 11:15
Citace:
Myslite, ze uverejneni kauzy zde veci nekam posune?
Určitě! Vidím to na vazbu: pro sebe.
+1 # KH 2018-07-03 20:29
Vubec, on bude ten pan Ovčáček fajn chlap.

euro.cz/.../...
+1 # Tomáš Pecina 2018-07-03 22:57
Hanák nemá s touto kausou mnoho společného, ale podle mého názoru brali oba, on i Ovčáček, jenže Ovčáček měl na rozdíl od Hanáka dobré krytí (SZ Kafku).
+2 # KH 2018-07-04 13:06
V tom clanku se na konci pise:

Jako ze špatné detektivky pak už může působit setkání Hanáka a Romana Vybírala v mírovském arestu. „Jednoznačně potvrdil, že jsem po jeho otci žádné finance nechtěl a že jim informace předával Ovčáček.

Takze tak jak pisete :-).
+2 # Tomáš Pecina 2018-07-04 16:53
Netvrdím, že Hanák bral peníze přímo od Vybíralů, na ty se specialisovali Ovčáčci a poskytovali jim komplexní bezpečnostní servis. Ale mám pochybnosti, že by nebral od nikoho jiného: ostatně jako většina policistů od Šlachty: ÚOOZ je synonymem pro policejní korupci.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)