Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Pro přátele astrologie, numerologie, tradiční čínské mediciny, homeopathie, aplikovaného věštectví a methody pachové identifikace tu dnes máme obsáhlou závěrečnou zprávu pracovní skupiny Policejního presidia, pocházející patrně z r. 2013, kde se sice dozvíme, že methoda pachové identifikace je to nejlepší, co lidstvo za posledních 150 tisíc let objevilo, avšak zpráva kriticky připouští např. to, že v žádné jiné zemi není dovoleno, aby psovod znal polohu vzorku, který má jeho pes označit, a nikde jinde nestačí, jestliže komparaci uskuteční jediný pes. Takový důkaz by žádný jiný soud, vyjma českého, nepřipustil.

Jak dopadlo testování kvality psů v případě, že psovod žádoucí výsledek neznal, víme rovněž, z jiné zprávy (psali jsme o ní zde): ze 40 pokusů se psi zmýlili patnáctkrát, takže výsledek odpovídá svou kvalitou tomu, že by si policie hodila korunou – což by bylo i podstatně levnější, jelikož koruna nevyžaduje ani pravidelné krmení, ani vytápěný kotec.

Nadcházející boj v kroměřížské kause bude významný nejen pro Michala Šnajdra, který je na deset let ve vězení nikoli za to, že by se dopustil čehokoli trestného, nýbrž toliko z vůle svého osobního nepřítele, zkorumpovaného zlínského policisty Jana Ovčáčka, ale dá naději i desítkám, možná stovkám dalších nespravedlivě odsouzených, v jejichž případě se pes při označení pachové konservy rovněž, náhodně či řízeně, spletl.

Komentáře   

0 # ... 2018-06-08 11:25
Pokud jsem dobře pochopil pozadí Kroměřížského eposu (který znám nejen z blogu) tak pachovou stopu pes mohl "načmuchat" v zásadě správně, zajímavější spíše je, jak a kdy se "správná" pachová stopa na sedačce auta a oblečení poškozené (nebo možná rovnou na sběrném "tampónu") objevila a jak vysvětlit přítomnost pozitivně "načmuchaných" stop třeba jiných obžalovaných, kteří prokazatelně v době činu tvrdli na sedačce trolejbusu v jiném městě (a obviněného Šnajdra začali "usvědčovat" obecnými tvrzeními o jeho proradném charakteru až po motivační návštěvě státního zástupce v cele a náhlé změně obhájce/kyně...).
0 # Tomáš Pecina 2018-06-08 17:06
Jestliže methoda dává ze 40 testů 15 chyb, nemá smysl analysovat podrobnosti její aplikace nebo její výsledky.

Vaše informace jsou víceméně přesné. Shoda byla zjištěna mezi oblečením Vybíralové a Šnajdrem, Cagáněm, Šprňou, Vlčkem a T. Ovčáčkem, a mezi autem a Vybíralovou a T. Ovčáčkem. Je ovšem zajímavé, že policie si objednala komparaci auta s Faltýnkem, ale její výsledky (odborné vyjádření) do spisu nezaložila: někdo měl hodně velký zájem, aby Faltýnek mohl dostat trest pod dolní hranicí a nezačal mluvit; to si nepřála Vybíralová, Ovčáčkové, policie ani obžaloba.

Změna obhájce byla arci nezbytná, protože po "motivační" návštěvě vznikl mezi obviněnými objektivně střet zájmů, a původní společný obhájce tak nemohl dále hájit ani jednoho z nich.
0 # ... 2018-06-08 20:30
Policie ČR našla dvakrát shodu u pachových stop v bytě Kvitové a pachových stop podezřelého, který je ve vazbě.

Policie má důkazy, že údajný útočník byl u Kvitové v bytě
novinky.cz/.../...
+2 # Tomáš Pecina 2018-06-08 20:32
O tom přece nebylo pochyb. A určitě se tam ještě najde jeho DNA: přece by policie nedopadla nevinného!

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)