Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Ovšemže jsme se nedomnívali, že by, v rámci předprocesní korespondence vyzván, ať si trhne razítkem, snad Osel měsíce Jiří Žůrek z Úřadu pro ochranu osobních údajů – mimochodem, jeden z největších pitomců, s nimiž jsem měl čest se během poslední dekády setkat – ustoupil bez boje. Úřad poslal další výzvu, my takto reagujeme.

Jistěže v tomto případě nejde o ochranu osobních údajů nějakých občanských onucí, ale o to, jak potrestat dlouholetého kritika Úřadu a v něm působících budižkničemů, přetrhdíl a netáhel Žůrkova typu a zároveň zlikvidovat užitečnou a veřejnosti prospěšnou bezplatnou službu.

Opakujeme proto snad posté, že úřad, jehož působnost je v oblasti ochrany osobních údajů, by měl řešit zcela jiné věci než to, zda někdo nezveřejnil zvukový záznam ze zasedání městské rady, vystavil seznam estebáckých agentů, nemá u maturitního tabla písemný souhlas všech studentů s publikací nebo má kameru na fotografickém autě umístěnu příliš vysoko. Jeho doménou by měly být údaje o občanech, neoprávněně shromažďované a hromadně přeprodávané stovkami podivných agentur, souhlasy se zpracováním osobních údajů pro marketingové účely agresivně vyžadované formou lživé hrozby, že jen tak budou klientovi dál moci být poskytovány služby (že, O2 Česká republiko?), nebo mechanismus, jakým je zajišťováno, že když si na googlu vyhledám stránku o chovu orangutanů, budou mě od té chvíle miliony stránek využívající Googlův reklamní systém zásobovat reklamou na orangutaní granule.

Komentáře   

-1 # Jméno 2018-09-28 13:02
Vážený JUDr. Žůrku, např. archív ČT také zveřejňuje informace o dřívějších, dnes již neaktuálních soudních kauzách, a také o mnoha dalších věcech, v neanonymizované podobě. Právní důvod ke zveřejňování takových věcí nepostrádáte? Zaslal jste i ČT dopis s informací, aby dala takové nesrovnalosti do pořádku, tedy aby odstranila osobní informace ze svého archívu na internetu? V kolika případech tak ČT učinila?

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)