Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Jiří Žůrek, idiot

Čím méně toho umím, tím větší mám potěšení, když mohu škodit druhým a kazit to užitečné, co vytvořili… Osel měsíce Jiří Žůrek, subalterní úředník z Úřadu pro ochranu osobních údajů, pokračuje v útoku na náš systém právnických výpočtů legal.pecina.cz, a, jak jsme od počátku očekávali, požaduje jeho úplné zrušení – resp. ponechání zlomku jeho funkčnosti. Pochopitelně se bráníme a svým čtenářům slibujeme, že systém budeme hájit do posledního opravného prostředku a poslední instance – a když neuspějeme, rozhodně ho nezlikvidujeme, pouze přesuneme tam, kam na něj shora jmenovaný úřednický parasit nedosáhne.

Poučení? V zemi, jako je Česká republika, se nevyplatí dělat cokoliv pro druhé, protože se vždy najde dostatek závistivců, kteří zařídí, aby dílo skončilo v troskách a jeho autor byl vláčen blátem. Takový Jan Antonín Baťa by mohl vyprávět…

Prosím všechny, kteří můj systém využívají a jimž již přes dva roky slouží (a z logů vím, že jde dohromady o desítky tisíc lidí), o drobnou službu: prosím, pošlete na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (a mně v kopii na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) e-mail, ve kterém této osobě napíšete, co si o ní a její snaze zničit mou práci myslíte. A také můžete J. Žůrkovi zatelefonovat, jeho číslo je +420-234665236. Možná neuspějeme, ale myslím, že to přesto má určitý smysl. Děkuji!

Komentáře   

+6 # PJC 2018-10-26 16:20
Dalsi z rady prikladu, jak neoduvodnovat spravni rozhodnuti (kdy jiz z textu je jasne, ze dani pravnici si to nepromysleli a vari z vody).

"Úřad sohledem na uvedené tedy konstatuje, že u systematického zveřejňování tohoto rozsahu informací osoudních jednáních a vyhlášených rozsudcích (spolu suvedením identifikačních údajů účastníků těchto řízení) ve chvíli, kdy tyto informace již byly odstraněny způvodního zdroje, vždy převáží práva dotčených subjektů údajů nad zájmy správce, případně zájmy třetích stran. Pro takové zpracování tedy správci nikdy nemůže svědčit právní titul oprávněného zájmu dle čl.6 odst. 1 písm. f) nařízení (EU)2016/679."

Tim nerikam, ze to v urcite mire nemuze byt pravda (doopravdy vsichni nemusi vedet, ze si pred dvaceti lety policajti mysleli, ze jsem vykladl tu trafiku, ale soud me osvobodil nebo podobne absurdni konstrukci). Pokud ale pani mgr. byla odsouzena minuly rok, tak by mela vice drzet hubu a mene se odvolavat.
+9 # Tomáš Pecina 2018-10-26 21:35
Nestěžuji si: čím horší bude rozhodnutí, tím větší šance u soudu. Co dáma, údajně pro neschopnost vyhozená z kroměřížského OSPODu, vytvořila, je výraz přacího myšlení, ne právní text.
-7 # Jan Šinágl 2018-10-26 20:57
V nedávném rozhovoru na DVTV mons. Petr Piťha prohlásil: "Ztratili jsme řeč. Vše je blábol." Pan Žůrek je dalším z mnoha příkladů.
-6 # PJC 2018-10-27 07:54
Vedel jste, ze p. dr. Zurek poskytuje jmenem UOOU stanoviska k InfZ? Dokonce do toho stanoviska drze napise, ze UOOU neni gestorem InfZ, ale stejne ma nazor. Kdyz jsem to videl, tak jsem si rekl, ze to musi byt megablb a nechal jsem to byt, ale ted jsem si na to vzpomnel. Jo, v tom puvodnim rizeni druhy stupen naridil prvnimu stupni, at informace vyda, ale ten se ohani Zurkovym pamfletem a odmita vydat.

Pokud by Vas zaloval, ze jste ho nazval idiotem, tak toto je listinny dukaz.

Edit: to stanovisko bylo v te casti k ciste proceduralni veci. Nebylo to k osobnim udajum, kde by uoou mohl neco pridat. Kdyz jsem se dopisem zeptal uoou, co to melo znamenat, prislo mi, ze mu doslo, ze to nebylo uplne kosher.
-20 # Mirek Vorlický 2018-10-27 14:39
Připusťme, že pan Žůrek je nositelem těch nekvalitních vlastností, které jsou mu zde připisovány.

Nicméně, toto přece nejsou problémy jednoho nebo dvou úředníků. Za nimi stojí úřad, za úřadem celé ministerstvo a pak vláda, nejvyšší orgán exekutivy ČR, ne?

Má smysl se vyčerpávat sporem s kováříkem, zatímco kovář vše přezíravě sleduje?
-5 # Jan Šinágl 2018-10-27 15:09
Připusťme, že i v nejvyšších patrech jsou "žůrkové". Pokud v nejnižších budou statisíce mlčet, v nejvyšších to bude jen vítáno. Jedna kapka kámen nerozbije, tisíce ano.
-11 # Mirek Vorlický 2018-10-27 15:53
Připouštím. Co kapky vody dokážou, je dobře vidět v Koněpruskejch jeskyních.
-21 # Mirek Vorlický 2018-10-27 18:30
pro pana Pecinu:
když se tak zamyslím nad těmi červenými a zelenými body, zdá se mi divné, že když s Vámi v podstatě všichni až do teď souhlasíme, máme všichni, kromě jednou PJC a Vás, mínusové body. Já zase vedu. (Pochopitelně!) Vy a PJC máte plusové body. Jako kdyby nás, co máme mínus body, hodnotil vždy názorově jiný člověk než Vás?
Nebo ten vzorec pro hodnocení chápu špatně?
+21 # Tomáš Pecina 2018-10-27 19:37
To je nadějná konspirační theorie; jistě ji dokážete rozvinout do nevídané šíře.
-1 # zarni 2018-10-29 00:39
Že na to koukáte... :-)

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)