Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

O Úřadu pro ochranu osobních údajů nepíšeme na tomto blogu vesměs v dobrém: nic užitečného pro tuto zemi nevykonal, a i když odhlédneme od excesů typu pokuta za zveřejnění podoby zloděje elektrokola nebo šikana Stanislava Pence za zpřístupnění seznamu agentů StB, je výsledkem jeho již téměř dvacetiletého působení jedna velká, mimořádně kulatá nula.

Není proto překvapením, že se Jiří Žůrek, tímto úřadem – a žel, v posledku námi, daňovými poplatníky – živený blb, rozhodl zaútočit na náš systém právnických výpočtů legal.pecina.cz. K čemuž mu touto cestou sdělujeme:

Milý pitomče, právnické výpočty jsou, na rozdíl od tebe a tvé práce, pro tuto společnost užitečné. Využívá je 500 registrovaných a desetitisíce neregistrovaných uživatelů a mají denně tolik přístupů, kolik by nemělo nic z toho, co by parasitické existence tvého typu kdy dokázaly vytvořit. Jsou přitom, rovněž na rozdíl od tebe, zcela bezplatné, sponsoruji je já svou prací a společnost SynopsIS Technologies a. s. zdarma poskytnutým serverem. Právnické výpočty jsou užitečnou službou veřejnosti.

Proto zůstanou v provozu a v žádném případě nebudu jakkoli restringovat jejich funkci. Když nebude zbytí, přestěhuje se jejich front-end mimo tvou jurisdikci, ale na to, že bych z nich smazal jakákoli data, byť jen jediný bit z nich, laskavě zapomeň, o tom se s tebou a tvým zbytečným úřadem vůbec nebudu bavit. To je vše, co jsem ti chtěl sdělit, a nyní si laskavě trhni razítkem.

Za dojemnou péči o ochranu osobních údajů nemůže Jiřího Žůrka přirozeně minout odměna ve formě ceny Osel měsíce srpna, jíž tento blog již téměř deset let oceňuje mimořádné výkony na poli českého práva, spojená s právem nosit oslí uši ve tvaru paragrafů. Blahopřejeme!

Aktualisováno.
Laureát reaguje:

Vážený pane Pecino,

reaguji na Váš článek, ve kterém mě napadáte a bezdůvodně vulgárně veřejně urážíte a využíváte k tomu Vaše internetové stránky (https://paragraphos.pecina.cz/all/pravnicke-vypocty/uoou-chce-zakazat-legal-pecina-cz-aneb-oslem-mesice-jiri-zurek)

Pokusím se Vám vysvětlit, co bylo předmětem dopisu, Vám zaslaného, jelikož jste očividně interpretoval jeho obsah jinak, než bylo zamýšleno, možná i z důvodu nedostatečných, v něm uvedených informací, které se nyní pokusím vysvětlit takto dodatečně.

Jiří Žůrek, ani Úřad pro ochranu osobních údajů nechce zakazovat Vámi provozované stránky či systém legal.pecina.cz (právnické výpočty atd.). To je pouze Vaše nesprávná dezinterpretace dopisu, který Vám byl zaslán. Jak vyplývá již z označení obsahu dopisu (Upozornění ohledně zveřejňování již neaktuálních, dříve zveřejněných rozsudků), jde v dané věci o to, že na stránkách zveřejňujete soudní rozhodnutí, v neanonymizované podobě, ačkoli z původního zdroje byl originální dokument stažen. Jednoduše řečeno, zveřejňujete osobní údaje, které již nemají být veřejné.

Abych byl konkrétní. Na Vašich internetových stránkách je např. tento rozsudek https://legal.pecina.cz/repo/udn/0161_5As__1600020S_20170516134435.pdf, kde je plně identifikován žalobce. Originálním zdrojem tohoto rozhodnutí je, dle Vašeho tvrzení (viz screen), tento odkaz http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2016/0161_5As__1600020S_20170516134435.pdf. Odkaz na Nejvyšší správní soud je však již neaktivní, tj. dokument v podobě, jaké jej zveřejňujete Vy, není příslušnou institucí zveřejňován. Postrádám tak právní důvod zveřejňování takového dokumentu z Vaší strany, zejména po účinnosti Obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). Proto Vám byl zaslán dopis s informací, abyste dal případné takové nesrovnalosti do pořádku.

Je možné, že z důvodu absence shora uvedeného bližšího vysvětlení, jste dopis Úřadu pro ochranu osobních údajů špatně pochopil. Věřím, že jsem tímto emailem uvedl vše na pravou míru a zároveň přehodnotíte informace, minimálně vulgarity v článku vůči mé osobě, které jste zveřejnil.

Vážený pane Pecino, nemám nic proti důvodné kritice úředníků, vztahující se k jejich činnosti (např. formou přiléhavé právní argumentace, přiměřené kritice atd.). Označovat však někoho veřejně za pitomce, blba, osla měsíce a tím jej urážet, navíc na platformě, kde se nemůže dotyčný přiměřeně bránit ani poskytnout relevantní informace a vysvětlení, mi nepřijde vhodné na člověka formátu, za kterého byste se určitě rád považoval.

S pozdravem

Jiří Žůrek

JUDr. Jiří Žůrek
ředitel odboru konzultačních agend
Úřad pro ochranu osobních údajů
Pplk. Sochora 27, 170 00 Praha 7
tel: + 420 234 665 236
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.uoou.cz

Aktualisováno.
My odpovídáme.

Komentáře   

+9 # Oldřich Starý 2018-08-09 17:49
Nač ta přílišná agresivita? Pan Žůrek se sice ani neobtěžoval vysvětlit, z čeho pramení jeho úvaha artikulovaná v posledních dvou větách dopisu, ale jinak se jeho drzost nevymyká úřednickému standardu, ne?
-7 # 1ac0 2018-08-09 22:52
ten blb asi v zivote nepocul o efekte barbary streisandovej, ze nie? asi by mu mal niekto vysvetlit, ze co sa raz na nete zobrazi net nepusti ani ked sa posere.
+3 # lachimiq 2018-08-10 18:40
Já bych všechny ty internety a počítače zakázal.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)