Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Obrací se na nás, opakovaně a s rostoucí vehemencí, jistý Tomáš B. s požadavkem, abychom odstranili jeho osobní údaje z našeho systému právnických výpočtů. Nevyhověli jsme a nevyhovíme, opírajíce se o stanovisko Úřadu pro ochranu osobních údajů (pocházející arci ještě z doby před účinností GDPR), ale je zde skutečně aktuální risiko, že budeme muset server i s daty odstěhovat mimo jurisdikci českých úřadů a tam jej provozovat na anonymně vlastněné domeně.

Tak to v této zemi dopadá se vším: nařízení, které je zaměřeno proti zneužívání osobních údajů státem a velkými korporacemi proti občanovi, se v českém provedení mění na prostředek, jak dále omezit práva občana vůči veřejné moci a jejím orgánům.

Komentáře   

0 # Mirek Vorlický 2018-05-31 14:33
No jo no, to je mi líto. Na druhou stranu již snad dvacet let upozorňuji na zvláštní status české veřejné moci, takže tato situace nepřekvapuje, tedy mne ne:

,,veřejnou mocí je taková moc, která autoritativně rozhoduje o právech a povinnostech subjektů, ať už přímo, nebo zprostředkovaně. Subjekt, o jehož právech a povinnostech orgán veřejné moci rozhoduje, není v rovnoprávném postavení s tímto orgánem a obsah rozhodnutí tohoto orgánu nezávisí na vůli subjektu." ( ÚS, nález z 9.6.1992 č.3/1992 Sb.nál.)

O omezování práv občana vůči české veřejné moci, tedy tak ani nejde. On jich ňák na omezování moc nemá. Česká veřejná moc, navzdory špatnému překladu do angličtiny jako PUBLIC SERVICE, má se službou veřejnosti hodně málo společného, ona neslouží, ona nařizuje.
0 # František Cinkl 2018-05-31 14:35
Svatá pravda. Já bych však přímo řekl, že ten "nechtěný výsledek" je ve skutečnosti pravou a jedinou příčinou vzniku těchto předpisů.
+1 # K. Š. 2018-05-31 16:29
,,...směrnice, která je zaměřena proti zneužívání osobních údajů..."

Není to spíš nařízení než směrnice?

K. Š.
0 # Tomáš Pecina 2018-05-31 16:58
Citace:
Není to spíš nařízení než směrnice?
Určitě ano! Díky za upozornění.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)