Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Koláž: Jan Vučka

Na blogu Jiné právo (vážně, ještě to existuje!) thematisuje Jan Vučka otázku nerovnosti procesních stran v trestním řízení na příkladu protokolace.

Snášíme na důkaz toho, že státní zástupce je téměř vždy zapisován mezi soudními osobami a nikoli tak, jak to má být, vedle obviněného, něco příkladů z naší právní zahrádky, z různé doby a od různých soudů:



































Komentáře   

0 # pv 2018-06-06 23:08
Jak je to zde prosim s GDPR? Je možno takto zveřejnit osobni udaje? Děkuji za informaci.
0 # Tomáš Pecina 2018-06-06 23:12
Obžalovaní a svědci jsou anonymisováni, ostatní jsou soudní osoby, státní zástupci a obhájci. Jednou jsem tam, pravda, neanonymisovaný já, ale myslím, že si stěžovat nebudu :-)
0 # pv 2018-06-08 12:56
Takže některé osobni udaje ano a některé ne? Není to nerovné zacházení? Proč obžaloba musi být anonymisovana a obhajoba a žaloba ne?Jaké je to kritérium, podle kterého je třeba anonymisovat? Je to někde vysvětleno polopaticky? Děkuji
0 # Tomáš Pecina 2018-06-08 16:43
Soudní osoby, SZ a obhájci, případně zmocněnci, jsou-li advokáty, tam jsou v práci, takže není důvod, proč jejich osobní údaje tajit.
0 # pv 2018-06-08 20:40
Stale mi to neni jasné, v soukromí jsou údaje chráněné, ale jakmile je zaměstnanec v práci, tak jeho osobní údaje nejsou chráněny?
0 # Tomáš Pecina 2018-06-08 20:46
Přesně tak. Důvodem ochrany je legitimní zájem na informační autonomii týkající se soukromé sfery člověka, a co SZ nebo obhájce dělá v zaměstnání, soukromou sferou není.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)