Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Snad nám historie odpustí, žel, authentický zvukový záznam Cocova zaštěkání na státního zástupce MSZ v Brně Jana Petráska se nedochoval; k disposici jsou toliko videa z rekonstrukcí, kde ovšem, jak dosvědčují očití (resp. ušití) svědkové, Coco štěkal na Petráska representujícího figuranta daleko kultivovaněji a s menší vervou.

V případě neméně právně významném, v kause rakovnického znevážení, máme větší štěstí, a můžeme si pustit nesestříhaný záznam telefonátu na tísňovou linku (MP3).

K věci samotné se sluší podotknout, že volající artikuluje toliko podezření, že příslušníci jsou pod vlivem, na což usoudil na základě rozšířených irid a euforické nálady zneváženců. S ohledem na situaci, ve které se tito nalézali, je však dán předpoklad, že u nich předmětné fysiologické symptomy skutečně přítomny byly, protože pro policistu je buserace občana spojena se silným emočním prožitkem: není nepřípadné říci, že je to pro něj něco podobného jako pro duševně zdravého jedince sexuální akt.

Není proto vyloučeno, že se znevažitel mýlil toliko co do příčiny euforického stavu zneváženců, nikoli co do jeho fakticity. Uvidíme, co na to odvolací orgán.

Komentáře   

+1 # iWarp 2018-05-14 08:14
Odvolací orgán? Nebyli jsme snad ochuzeni o rozhodnutí prvoinstanční stolice v této ostře sledované kause, že ne?
+1 # Tomáš Pecina 2018-05-14 08:35
Cituji iWarp:
Odvolací orgán? Nebyli jsme snad ochuzeni o rozhodnutí prvoinstanční stolice v této ostře sledované kause, že ne?

Zatím nebylo rozhodnutí vydáno, nebo bylo-li, nebylo oznámeno. Jistě nečekáte, že tak složitou věc lze posoudit a spravedlivě znevažitele potrestat za pouhý týden od projednání!

Jinak instance=stolice, takže nikoli "prvoinstanční stolice", nýbrž "první stolice". O stolicích se hojně psalo v prvorepublikové judikatuře, ke studiu vřele doporučuji.
+2 # gogo 2018-05-14 09:24
Hlavně se jich zeptejte, kdy měli první stolici a zda bude k dispozici příslušný papír ... a pak čekejte rovnou zásahovku.
0 # Petr 2018-05-17 20:56
Nad stole mám na otočném rameni velký monitor a jako jiní sledují při večeři televisi, já si čtu různé blogy. Gogo, máte mne málem na svědomí :lol:

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)