Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Přiměřeně zakročujícího policistu
pacifikují jeho kolegové.

Na nákladech obhajoby zaplatilo ministerstvo spravedlnosti Štepánu Reichovi, jenž byl policistou Janem Vyvialem na loňské prvomájové demonstraci napaden, něco přes třicet tisíc korun, dalších třicet tisíc na náhradě nemajetkové újmy mu nyní přisoudil Městský soud v Brně, plus 43 tisíc na nákladech řízení. Pečlivě odůvodněný rozsudek soudce Stanislava Pulkraba s potěšením vystavujeme. Ministerstvo se proti rozsudku odvolalo a žalobce odvolání zvažuje, takže účet nemusí být konečný.

Další nárok, ve výši 50 tisíc korun, je projednáván ve zvláštním řízení, v němž za žalovanou Českou republiku jedná ministerstvo vnitra. To jakékoli pochybení na straně policejního násilníka odmítlo, neboť prý postup jmenovaného policisty při služebním zákroku proti Vašemu klientovi byl v souladu se zákonem a interními akty řízení. Použití donucovacích prostředku (tj. hmaty, chvaty, údery a kopy) bylo nadřízeným služebním funkcionářem policisty vyhodnoceno jako oprávněné a přiměřené. Tak určitě: správný a přiměřený policejní zákrok jako z učebnice!

Uvidíme, co na to soud, ale už nyní lze konstatovat, že mít takového Vyviala, to se daňovému poplatníku věru vyplatí!

Komentáře   

-1 # PJC 2018-10-22 18:43
Muzu se zeptat, proc jsou prakticky vsechna citovana rozhodnuti o trestnim stihani policistu? Je to kvuli tomu, ze vi, ze maji chtit odskodneni (jejich odbory), popr. to maji zadarmo, nebo to soudy priklepavaly jen policistum? Nebo mix? diky
0 # Tomáš Pecina 2018-10-22 18:57
Nemám tušení, podobné varianty mne arci rovněž napadly.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)