Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Jan Vyvial v plném
služebním nasazení.

Dnes byl u Městského soudu v Brně uzavřen účet, který daňový poplatník zaplatil za vysoce profesionální zásah policisty Jana Vyviala proti Štěpánu Reichovi, účastníkovi prvomájového shromáždění Dělnické mládeže v r. 2017 v Brně. Ministerstvo vnitra velmi rozumně naznalo, že nemá smysl zvyšovat náklady výslechem svědků, kteří měli usvědčit video a fotografie ze lži, a přistoupilo na soudní smír, který byl následně uzavřen.

Kolik to dělá celkem? Sečteme si to: náklady obhajoby něco přes třicet tisíc korun, náhrada nemajetkové újmy za nedůvodné trestní stíhání dalších třicet, k tomu 43 tisíc nákladů náhradového řízení, relutární satisface za samotný, vysoce profesionálně provedený, zákrok 17 tisíc, a na nákladech řízení 36 tisíc… inu, to máme dohromady nějakých 156 tisíc, kterými státní rozpočet na Vyvialovo počínání přispěl.

Neznáme současné cenové relace, přesto se pro jistotu ptáme: nebylo by levnější objednat mu místo návštěvy demonstrace příště třeba zápas v kleci?

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)