Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Píše nám Petra Krupičková z ministerstva spravedlnosti, proč je správné, že Štěpán Reich nejenže nedostal v plné výši náklady obhajoby vynaložené v trestním stíhání kvůli křivému obvinění policistou Janem Vyvialem, ale není na místě přiznat mu ani peněžitou náhradu za nedůvodné trestní stíhání: konstatování porušení práva musí stačit.

Nejsem rozhodně příznivcem brachiálního násilí, ba dá se říct, že řešit názorový nesoulad touto cestou striktně odmítám, avšak v popsaném případě by mi nebylo proti mysli učinit výjimku, řečenou pracovnici na ministerstvu navštívit, poskytnout jí zevrubný právní výklad všech relevantních konotací a pak jí, na závěr a pro posílení paměťového efektu, vrazit pořádnou facku: přesně takovou, jakou dostal v Brně Reich od Vyviala. Snad by se jí rozsvítilo.

Reichova replika.

Komentáře   

+1 # Tomáš Marný 2018-06-03 20:09
Ano - klasika.
"Do vězení jste nešel, tak co jako? To Vám nestačí? To Vám máme jako ještě něco platit???"
Je paradoxní, že takového osoby pracují na ministerstvu SPRAVEDLNOSTI. Ovšem i leckteré státní zástupce a soudce nechává chladným, z jakého rezortu dostávají výplatu. :-/
0 # Francis Bacon 2018-06-04 15:11
Ja se trosku obavam ze je to moje spoluzacka z nizsiho rocniku. Ale jisty si nejsem. Nevim jestli tak mlada osoba by mohla byt na takove posici.
0 # Tomáš Pecina 2018-06-04 16:07
Bezcharakterní je na to dost, takže proč ne: raketová kariera!

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)