Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Představme si hypothetickou situaci, že určitý děj zachycuje sedm videozáznamů a vypovídá o něm – způsobem, který je s tím, co je na videích, v rozporu – policista. Otázka zní, kdo lže, zda videozáznamy nebo policista.

Samozřejmě, že videa, policista vždy mluví pravdu, z definice, a už vůbec nedokáže lhát, jde-li ve věci o podezření z trestného činu, jehož se dopustil jeho kolega. Zhruba tolik nám napsal státní zástupce Krajského státního zastupitelství v Brně Marek Vagai v přípisu, který nevidět na vlastní oči, měli bychom za očividné falsum. Řeč je, přirozeně, o prvomájovém střetu Štepána Reicha a Jana Vyviala na Moravském náměstí v Brně. GIBS nepochybil, mýlily se kamery.

Nyní bude, logicky, následovat podnět k výkonu dohledu do Olomouce, a pokud vše půjde tak, jak jsme zvyklí, dozvíme se, že Reich Vyviala na onom místě téměř ubil.

Marku Vagaiovi zasíláme cenu tohoto blogu Osel měsíce dubna, spojenou s právem nosit oslí uši ve tvaru paragrafů, a do Brna blahopřejeme: ať sluší!

Komentáře   

0 # Martin Kalenda 2018-04-24 23:42
to video není?
+1 # Tomáš Pecina 2018-04-24 23:47
Videí je přehršel: viz tag Vyvialovi věnovaný.
0 # SPECZ 2018-04-25 10:57
To je tak absurdní až mi to připomnělo stopařova průvodce po galaxii:

Stopařův průvodce po Galaxii je nepostradatelný společník každého, kdo chce v tomto nekonečně složitém a matoucím vesmíru najít smysl života. I když nemůže poskytnout užitečné informace úplně o všem, přinejmenším uklidňuje tvrzením, že tam, kde je nepřesný, je alespoň autoritativně nepřesný. Tam, kde nacházíme vážnější rozpory, je to vždy skutečnost, kdo nemá pravdu.

Toť přibližný smysl vyhlášky, jež pravila, že: Průvodce je kniha autoritativní. Skutečnost je často nepřesná.

Toto prohlášení vedlo k jistým zajímavým důsledkům – například když vydavatele Průvodce žalovaly rodiny stopařů, kteří přišli o život jen proto, že vzali doslova heslo o planetě Traal. Stálo v něm, že “žravé Blátotlačky často slouží turistům za chutnou krmi”, namísto “turisté často slouží žravým Blátotlačkám za chutnou krmi”. Vydavatelé tvrdili, že první verze je esteticky mnohem přijatelnější, a dali si od soudního znalce poezie odpřisáhnout, že co je krásné, je pravdivé, a naopak, co je pravdivé, je krásné. Snažili se tak dokázat, že vinen je sám život, protože není ani krásný, ani pravdivý. Soudci se k tomuto názoru přiklonili a v dojemné závěrečné řeči odsoudili život za pohrdání soudem, a tudíž ho všem přítomným odňali, načež se odebrali na obvyklou příjemnou večerní partii ultragolfu.
0 # abba Hilarion 2018-04-25 17:09
V zemi, kde soudce judikoval, že ze zbraně vystřelený projektil dvakrát zahnul v tupém úhlu ke své původní dráze letu ani poustevníka nepřekvapí, že kamerový záznam se může plést, kdežto lidská paměť podjatá stavovskou příslušností (vrána vráně voko nevyklvoe) nikoliv. Kdo má uši k slyšení, slyš.
0 # Kolemjdoucí 2018-06-09 13:10
Psychopati v uniformě opět zasahují...
"Vypadám jako čůrák, ty šmejde jeden?! Pojedeš na záchytku, jo frajere, vole..." novinky.cz/.../...

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)