Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Pěknou tečku za naším seriálem Nevyšetřovatelé učinil šestý senát Nejvyššího soudu, jemuž předsedal Vladimír Veselý. Ten odmítl dovolání Michala Šnajdra a nejenže se zastal, byť s určitými výhradami, vyvrácené methody pachové identifikace, ale uvedl, že skutkový závěr soudů o tom, že to byl právě i dovolatel Michal Šnajdr, kdo se přímo podílel na násilném únosu poškozené za účelem získání vysokého obnosu finančních prostředků, je vedle výsledků metody pachové identifikace ve spojení s příslušnými znaleckými závěry podpořen řadou dalších důkazů. […] Zmíněné důkazy přitom ve svém souhrnu tvoří logickou, ničím nenarušenou a uzavřenou soustavu vzájemně se doplňujících a na sebe navazujících důkazů, jež ve svém celku spolehlivě prokazují vinu obviněného Michala Šnajdra. To, že je dovolatel nevinen, nelze pak hodnotit než jako drobnou, nepodstatnou vadu této brilantní dedukce.

Vladimír Veselý se stává laureátem ceny Osel měsíce, jíž již jedenáctým rokem oceňujeme mimořádné výkony na poli českého práva. Uznáváme, že tento Osel je poněkud netypický, protože jako osel si soudruh soudce může připadat zejména ve světle dalšího vývoje, nikoli výlučně na základě svého vlastního intelektuálního výkonu. Přesto ocenění platí, a s ním i právo laureáta nosit k taláru oslí uši ve tvaru paragrafů, které jsou k vyzvednutí v redakci našeho blogu. Srdečně blahopřejeme!

Komentáře   

+14 # Tomáš Pecina 2019-01-28 16:45
Pánové, kteří se zde snažíte dehonestovat M. Šnajdra, R. Banáta, R. Cholenského nebo mě, mám pro vás doporučení: vezměte čtvrtku, na ni fixem napište, velkými písmeny, GAME OVER, pověste si ji na stěnu své oblíbené kroměřížské kavárny a upřeně se na ni nejméně 30 minut denně dívejte. Protože právě tak to je; můj seriál skončil a za pár týdnů skončí i Šnajdrův soudní proces. Na tom už nic nezměníte. A v případě, že by to nezabíralo, zajděte si k psychologovi, ten vás z emočního traumatu, které jste utrpěli, určitě dostane.
+3 # PJC 2019-01-28 17:20
Cituji Tomáš Pecina:
...A v případě, že by to nezabíralo, zajděte si k psychologovi, ten vás z emočního traumatu, které jste utrpěli, určitě dostane.


Ve vezeni budou mit vezenskeho psychologa a budou to mit blizko.
+3 # Tomáš Pecina 2019-01-28 19:44
Ale ne, to je jiná parta, téhle basa nehrozí, ti jen do ní dostali nepravdivými výpověďmi a manipulací vyšetřování Šnajdra. Partička od Salveta a Štolfy si nic na zeď psát nemusí, těm úplně stačí, když si vyvěsí usnesení, které si přinesli z policie, a bude jim jasné, že mají game over na 10+ let.
0 # b.o.y 2019-01-28 19:43
Jak to bylo s tím Šnajdrem? Byl teda v Otrokovicích, anebo se svou kočenou na návštěvě v Kroměříži?
0 # Tomáš Pecina 2019-01-28 19:48
Byli u známých v Kroměříži, v době únosu už byli na cestě zpátky do Otrokovic.
0 # b.o.y 2019-01-28 19:58
A co tedy to tvrzení v textu usnesení, že podle své obhajoby byl v Kroměříži od 18 do 19:30? Říkal něco takového nebo ne? Proč?
0 # Tomáš Pecina 2019-01-28 20:03
Řekl, protože si s odstupem několika měsíců přesně nepamatoval, v kolik hodin se vraceli.
0 # Kamil 2019-02-02 15:03
Já si rozhodnutí šestého senátu vykládám tak, že ty nové okolnosti, které vyšly najevo, nikterak nenarušily uzavřenou soustavu vzájemně se doplňujících a na sebe navazujících důkazů.

Zajímavé bude, jak se k novým okolnostem postaví soudce, který dostane na starosti případ "skutečných pachatelů", které p. Pecina iniciativně vypátral. Mohlo by se stát, že by nakonec v base seděli dva různí pachatelé za ten samý čin?
+1 # Tomáš Pecina 2019-02-03 12:21
Vina byla spolehlivě prokázána, stejně jako to, že únos byl proveden Šnajdrovým BMW. Není vyloučeno, že v novém řízení bude spolehlivě prokázána vina těch sedmi (plus jednoho až dvou, možná i tří dalších, které jsem zatím nezjistil a policie je sama nevypátrala), a že k únosu došlo Zavadilovým Audi. Z čehož vyplyne, že zhruba v prosinci 2013 došlo k roztržení časoprostoru na dvě paralelní větve. Ty se po propuštění Vybíralové u Vrbky zase spojily.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)