Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Mnohé asi zajímá, jak dopadla naše causa s antigenním testováním nezletilé Doroty M. na 4. ScioŠkole Praha, o níž jsme referovali nedávno. Zákonný zástupce testování nezletilé písemně zakázal, ledaže budou dodrženy zákonné předpoklady zdravotního zákona a dalších, vesměs silou ústavního zákona nadaných právních předpisů. To škola, ač nerada, akceptovala, a byla učiněna dohoda o tom, že antigenní test bude prováděn v domácích podmínkách a škola bude vyrozuměna pouze o jeho případném positivním výsledku.

Nezletilé se arci první den ve škole dostalo nevídané porce brain-washingu, takže ze školy se vrátila s tím, že antigenní testy jsou absolutní dobro, už proto, že jsou zcela přesné, je morální povinností každého žáka testovat se co nejčastěji, přesně podle pokynů ošetřujícího učitele (nevíme, jak takovou osobu správně nazvat, proto pro tem přijměte tento nepřesný termín), a kdo by to snad odmítal, je vyvrhel nehodný vzdělávání v řečené soukromé instituci, jakož i vůbec života v naší rozvinuté epidemistické společnosti. Zda ji i přes zákaz hned při příchodu otestovali, nevíme, ale vyloučit to nelze, stejně jako je jisté, že nátlak bude pokračovat i v dalších dnech.

Nad tím nelze než resignovaně pokrčit rameny. Je nesmírně obtížné oddělit věcné jádro onemocnění Covid-19 od obou znesvářených ideologií: co je jeden den oficiálně označeno za anticovidistickou propagandu, se s pravidelností více než znepokojivou do několika měsíců plní, a ti, kteří si udržují nadhled a kritické myšlení, jako je senátor Jan Žaloudík, se ocitají na různých deskách hanby a seznamech mediálně nežádoucích osob, takže dochází ve společnosti k podobnému jevu, který známe z předlistopadové období: mediím, jež jsou téměř bez výjimek věrná vládní ideologii covidismu a kdyby-to-mělo-zachránit-jediný-lidský-život-ismu, lidé nevěří, naopak tomu, co k nim doputuje cestou deklarativně oposičních kanálů, přikládají víru v míře, jež je sama o sobě pro společnost nebezpečná, bez ohledu na to, o jaké thema se jedná. Je to tedy stejné jako kdysi: komunisté ovládali veškerá media, ale pravdu ovládali jejich oponenti.

V takové situaci by měly být hlasem rozumu soudy, arci ty doposud selhávají. Nejde jen o osobní vazby některých soudců (Filip Dienstbier, soudce NSS a bratranec ex-senátora Jiřího Dienstbiera ml., rozhoduje vždy ve prospěch vlády už z definice), ale o to, že základním nástrojem soudů v podobných situacích je sofistikovaný a komplikovaný test proporcionality, a ten nemohu provést svobodně, hrozí-li, že mne ještě ten samý večer v televisi označí kterýsi expert za veřejného nepřítele, který svým nezodpovědným lpěním na liteře zákona posílá na smrt desetitisíce lidí. Proto se i soudci, kteří jsou jinak známí jako právní radikálové, uchylují do oportunního judikatorního podřepu, čekajíce, až se vichřice boje s pandemií přežene, a činíce si, možná bláhově, naději, že takový den ještě kdy nastane a pokud, že Covidem zreformovaná společnost je ještě bude potřebovat.

Komentáře   

0 # Behemot 2021-05-05 20:17
Na slovutné škole dosud vyučují matematiku a další přírodní vědy, nebo je to už pokroková instituce a vyučuje se pocit štěstí v pokrokové matematice?
0 # Tomáš Pecina 2021-05-05 20:51
Ale ne, oni jsou celkem v pohodě, jenže teď prostě onemocněli akutní covidiotidou. Snad je to přejde a Dorotě i ostatním dětem se časem omluví.
0 # Behemot 2021-05-05 21:07
Mám za to, ze to je relevantni otazka; pokud vyucuji matematiku, pak popiraji sami sebe (naopak by si měli snadno spocist tragickou nepresnost te habadury) a měli by se zamyslet nad tim, co teda vyucuji a co je politicka propaganda, kterazto je, na papire, ve skole zakazana.

Naskyta se jeste moznost, ze to balamuti nekdo mimo obor s matematikou, pak by měl byt odkazan na kolegu matematika,at mu to vysvetli, a to de doby at se nemontuje do oboru zcela mimo svou aprobaci.
0 # Tomáš Pecina 2021-05-05 21:59
To bych viděl jinak: vědí, že děti nutí do nesmyslu, a aby si nepřipadali jako úplní slaboši a loseři, tak jim namlouvají, jak báječnou věc vlastně dělají, když se testují. Většině rodičů je to jedno, hlavně, že děti mohou zase do školy, aspoň v rotaci. Ale za mě: tuhle školu fakt nebrat!
0 # Behemot 2021-05-06 17:00
Tzn. přesvědčují hlavně sami sebe? To je ale snad ještě horší.

A kde pak bude hranice? Zatím se nepolitická politika, v podobě zelenýho fanatismu a multikulti, do škol cpe jak může, ale klasická přímočará politická indoktrinace ještě moc ne. Tak to už padne taky a budem tady mít 50. a 60. léta zase pěkně znova?
+1 # Jan Šinágl 2021-05-20 14:01
Odkládaný sjezd ČLK bude někdy v červnu.

Vážení, nechci vám ubírat na radosti, ale ani na sjezdu ČLK se nestane nic, v úplně nejlepším případě bude namísto prezidenta Kubka zvolen prezidentem místopředseda Zdenda Mrozek jako varianta jistého lineárního pokroku, ač nejasno v čem,
samotná ČLK se nijak nepřetvoří, zůstane masově svou masovým nezájmem :)

Jako lékař jsem členem ČLK ze zákona povinně od jejího vzniku a po jistou dobu i romanticky tvořivě, postupně to však tvořivě nešlo, v červnu 2020 jsem rezignoval na členství ve VR ČLK vědom si zacyklené neměnnosti podniku se strachotvorným monovůdcem...
...hodnoceno vedením zajisté jako čin pokročilé senilní demence a nebojeschopnosti zombieho s virem v nás.

Jen tak ... názor důchodce.

prof. Jan Žaloudík
19.5.2021 - z diskuse mezi lékaři
+2 # Filip_ 2021-08-17 01:24
zpravy.aktualne.cz/.../...

Na post ministra pro chorobu se vrátil Manekýn, a, zdá se, že staronové koště dobře mete.

Každý žák se, samostatně, otestuje celkem 3x (1., 6. a 9. září) na tu chorobu. Pak už ne, pak se, asi, ta choroba lekne a uteče mimo školní škamny (nebo přeskočí na soudruhy ošetřující učitele?, o jejich testování se ničehož nepraví). Najde-li se, mezi žáky, nějaká zavilá, krvelačná, válkychtivá, imperialisticko-kapitalistická, hyena, která bude sabotovat dlouhý, strastiplný a namáhavý boj mírumilovných pracujících se zákeřnou, protilidovou, protistátní, protisocialistickou, protimírovou, sionistickou a fašistickou chorobou, pracující lid si s ní poradí: za trest bude nosit tlamokryt (asi celý školní rok, i o prázdnínách, i spát s ním bude, i když se bude testovat jenom 3x, a do 9. září?), a to dokonce respirátor!

Amnesty International, a nejen ona, považovala požadavek na nošení "pouze" chirurgických oustenek chovanci na Guantanamu pořád za mučení. By se měl někdo, konečně, zamyslet.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)