Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Soudce Okresního soudu v Mostě Pavla Plcha jsme na našem blogu v souvislosti s kausou Lucie Šlégové několikrát chválili, ale mýlili jsme se: nakonec i on podlehl vábení moci a vidině karierního postupu a vydal nehorázný, alibistický rozsudek, ve kterém, po devíti letech od deliktu, uznal všechny tři obžalované vinnými přečinem závadového mávání. Ti se pochopitelně odvolávají.

Poučení? Nikdy nevěřme českému soudci, ani tomu, který se původně jeví jako slušný člověk.

Cena Osel měsíce, kterou si P. Plch za svůj výtvor bezesporu zasluhuje, spojená s právem nosit oslí uši ve tvaru paragrafů, je k vyzvednutí na adrese tohoto blogu.

Komentáře   

-5 # ... 2020-02-07 13:56
A mohl ten soudce, jsa vázán právním názorem vyšší soudní stolice, vůbec vynést jiný rozsudek, než vynesl? Jistě, že v čistě hypotetické rovině je správné abdikovat a jít se živit poctivě a pak by takové rozsudky nebyly, protože by je neměl kdo vynést, ale obávám se, že někdo, kdo věnoval přípravě na soudcovskou profesi 8 - 10 let svého života (a mezi tím si nechal systémem místního soudnictví zcela zdeformovat svůj žebříček hodnot), takhle uvažovat nebude.
+4 # Tomáš Pecina 2020-02-07 18:50
Rozhodně mohl, viz argumenty obsažené v odvolání. Nevidím důvod, proč by měl pro nesouhlas s právním názorem odvolací stolice soudce resignovat.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)