Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Bojující demokracie sice utrpěla jisté porážky, ale nevzdává to, a když se obviněný opováží mít na tričku politicky nekorektní nápis White Lives Matter, má to minimálně u Krajského soudu v Ústí nad Labem spočítané. Rozsudek onoho soudu, kde je zmínka o nevhodném tričku, u vědomí toho, že papír se nemůže červenat, v § 23 explicite uvedena, v dnes již prastaré a čtenáři tohoto blogu patrně polozapomenuté kause závadového mávání praporem Dělnické strany v Mostě, je tristní četbou a ukázkou nejhlubšího úpadku polistopadového trestního práva. Soudci Daniel Broukal, Zdeňka Hošková a Tomáš Plha by se neztratili v žádné diktatuře, žel, demokratická justice, do níž zjevně nepatří, nemá možnost, jak se jich zbavit: soudcovská nezávislost znamená v postkomunismu absolutní neodpovědnost soudce za vadné rozsudky.

Odsouzení podávají dovolání, ovšem s úspěchem příliš nepočítají: totalitní justice nemá pevnější výspu, než je právě Nejvyšší soud.

Komentáře   

0 # Filip_ 2021-05-25 20:33
Že jsou někteří soudruzi soudci gumy a hovada je jedna věc.

Druhá však je, jak může někdo dostat v půli roku 2021 trest za bagatelní skutek, který se udál v říjnu 2010, to je něco, co být prostě nemá a nesmí.
0 # Michal Krajčírovič 2021-05-29 14:49
Zajímavé na předmětné kauze je několik věcí:

1, že se vážně může stát, že taková debilita se vůbec dostane k soudu, nebo spíše, do jakéhokoli deliktního řízení - jako vrchol trestu v civilizované společnosti bych považoval, že si okolí procházející okolo dotčených demonstrantů zaklepe na čelo a ev. svůj nesouhlas s jejich konáním podpoří nějakým vyřčeným vulgarismem

2, že soudní řízení v takové věci může trvat takovou dobu - obecně prekluzivní lhůtu u deliktů považuji za nepřiměřeně dlouhou, domnívám se ale nadto, že např. její dvojnásobek by měl být limitní hranicí nezávisle na přetržení lhůt pro konečné zastavení a zproštění

3, odsouzení v takové věci, i kdyby nakrásně vinni, po 11 letech, považuji za absolutně ostudné, kdy jako vrchol možného trestu považuji toliko projednání věci.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)