Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Jan Šinágl, stíhaný za popírání nacistického genocidia, učinil dnes na berounské policii tuto obsáhlou výpověď. Dokumenty z trestního spisu, zejména trestní oznámení a odborné vyjádření ÚSTRu, mu zatím poskytnuty nebyly, spis je prý na KSZ v Praze.

Komentáře   

0 # Anonymní 2012-07-12 17:14
Šinágl ve výpovědi tvrdí, že TP byl již také obviněn. Co je na tom pravdy?
0 # Tomáš Pecina 2012-07-12 17:14
Nic.
0 # Anonymní 2012-07-13 01:58
Úžasný text. Něco takového by měly číst děti ve školách. Jen, prosím, poučte pana Šinágla o rozdílu mezi ústavněprávním deliktem velezrady a trestným činem (zločinem) vlastizrady a vůbec o (ne)možnosti trestního stíhání prezidenta republiky; byla by škoda, aby byl (v případných dalších fázích řízení) kvůli této neznalosti dehonestován.

Jan Valtr
0 # Anonymní 2012-07-13 13:40
Ani ma neprekvapilo, že výpoveď J.Š.sa zrazu nesie v úplne inom duchu, ako niektoré jeho (prípadne ním uverejňované) texty. Tu sa dá len s máločím nesúhlasiť (napr. počet obetí na strane sudet. Nemcov a opomenutie radu príčina-následok-dopad). Ba dokonca spomenul aj existenciu neuskutočneného plánu povojnového riešenia "českej otázky" (Heydrichov prejav).

Konkrétnym policajtom (ak nie sú dejiny 20. storočia ich koníčkom) niet čo závidieť. Raz vzplanie nečakaným (aspoň pre mňa) patriotizmom Helenka V. a podá TO na J.Š., inokedy zase opačné garde - J.Š podá TO (i keď zatiaľ iba druhé) na komunistku, ktorá sa nevie "donachváliť" Gottwalda.
EP
0 # Anonymní 2012-07-13 15:34
Policajti to nedělají o své újmě. Mají to nařízeno shora. Já sám jsem na státním zastupitelství dělal praxi jenom pár měsíců, ale hned druhý den jsem se od náměstka dozvěděl, že na přísné stíhání tohoto "typu" případů je shora velice silný tlak.
0 # Anonymní 2012-07-14 10:36
Jestli to není tajné, z čeho pan Šinágl vlastně žije, když je "nevýdělečně činný"?
T. Moláček
0 # Tomáš Pecina 2012-07-14 10:45
Tato policejní formulace mne rovněž pobavila, ale upřímně řečeno, více znepokojen bych byl, kdyby tam stálo "výdělečně nečinný".
0 # Daniela 2012-07-15 01:48
Ja tomu rozumim tak, ze cinnost p Sinagla nevykazuje zadny zisk a proto neni zdanovana.
Neco jako nase nonprfit organisace.

Jsou take jine neziskove moznosti:
Muze byt sponsorovan tajnou milenkou Elenkou, vecnou umelkyni, ktera je narodnim pokladem a tak z toho pokladu vzdy rano najde p. Sinagl zlaty peniz na stole. Jako ho nachazel doktor Faust.

Anebo je pragmaticky a bydli jeste u maminky jako pan Molacek...
0 # Anonymní 2012-07-15 11:07
Danielo, když už takhle fabulujete, také může požívat rentu, může pravidelně vyhrávat v Sazce nebo žít z příspěvků Landsmanchaftu :-)
T. Moláček

PS. Opravte si údaje ve svém lustračním deníčku, který si na mě asi vedete, na rozdíl od pánů Šinágla a Peciny, já jsem ženatý a žji s manželkou.
0 # Anonymní 2012-07-17 14:20
Ad Daniela a Vaše tvrdenie vycucané z prsta o T.M: od slušnej osoby sa následne očakáva stručné ospravedlnenie. Tak som počkala na Váš ďalší príspevok a som prekvapená, že nemieril sem, ale úplne inde.
Táto poznámka sa nevzťahuje na Vaše názory.
EP

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)