Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Jan Potměšil

Život politického disidenta není v žádném represivním režimu snadný: to takhle jednoho dne přijdete do práce na letišti, kterou již tři roky bez jakýchkoli problémů zastáváte, a dozvíte se, že jste byl propuštěn, protože se policie zničehonic rozhodla prohlásit vás za nedůvěryhodného. Možnost bránit se nemáte, proti policejnímu stanovisku neexistuje žádný opravný prostředek.

Popsaná situace se přihodila panu E. S. Ten se rozhodl bránit proti rozhodnutí o státní nespolehlivosti aspoň formálním odvoláním, ale samozřejmě neuspěl. Pokus arci přinesl zajímavý výčet toho, co všechno může být v této požehnané zemi důvodem, proč je člověk prohlášen za občana druhé kategorie. A jestlipak, milí čtenáři, uhodnete, kdo za špinavou kampaní proti E. S. na straně ministerstva vnitra stojí? No ovšem, náš starý známý Jan Potměšil, který, jak patrno, to v novém režimu dotáhl až na kádrového referenta ministerstva vnitra. Páni rodičové jsou určitě na synka hrdi!

E. S. se brání správní žalobou.

Komentáře   

+14 # K. 2020-02-12 14:19
Pojmy jako zaprodanci a zkrachovalé existence, neangažovaný, politicky nespolehlivý. Uf Věřil jsem, že tohle už máme za sebou. Kdeže. Občan může činit to, co mu nezakazuje zákon. Nově s poznámkou "mimo toho, co se nelíbí státní moci". Čína a systém sociálního kreditu je nám vzoremi. Za pár let si chudák pan E. S. nekoupí ani tramvajeku, či lístek na autobus do Kopidlna.
+7 # Tomáš Pecina 2020-02-12 14:27
Na co by, prosímvás, potřeboval v převýchovném táboře jízdenku do Kopidlna?
+5 # K. 2020-02-12 14:39
Třeba tam bude zcela dobrovolný převýchovný tábor. A pan E.S. si naloží ranec s povolenými 30 kily na záda a pošlape pěšky. Když to zvládli odsouvaní z nejmenovaného města u zatáčky na Vídeň, zvládle to i čacký junák E.
+9 # Pavel Kamas 2020-02-12 15:38
Nejzajímavější a nejnapínavější je ten ústavněprávní rozměr žaloby.
+12 # PJC 2020-02-12 18:35
Podle nadepsaneho jsou na MV jsou evidentne nespolehlivi i advokati a advokatky delajici trestni pravo. Prece ukazuji svou neuctu k zakonu hajenim klientu...

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)