Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Nedávno jsme zde řešili významnou procesní otázku, kde má být při výslechu obviněného židle jeho obhájce, a navrhli jsme, že optimálně na chodbě, anebo ještě lépe v jiné budově. To se arci týká pouze obhájců, kteří by snad chtěli do výslechu policii zasahovat nebo – nedej Vyšinskij! – proti položeným otázkám vznášet námitky.

Přinášíme ukázku z naší zahrádky, z kausy, na které nyní pracujeme. Výslechu byli přítomni dva obhájci, kteří si sice zaslouží, aby byli na našem blogu vyvoláni jménem, avšak z vrozené úcty k advokátnímu stavu tak neučiníme; povšimněme si, že ani jeden z nich proti tomuto pozoruhodnému způsobu vedení výslechu svědka neprotestoval:

Modří už vědí, ostatní nechť si laskavě povšimnou, že svědek, který absolutně netušil, co dvaadvacátého září 2011 dělal (aby ne, když výslech se konal v lednu 2013!), vypověděl přesně to, co policie potřebovala (resp. myslela si, že potřebuje, ale to je zase jiný příběh).

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)