Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

I ony, stejně jako ty Boží, melou pomalu, ale jistě. Dnes podruhé nepravomocně semlely Alenu Vitáskovou, tentokrát za trestný čin spočívající ve jmenování nezpůsobilé místopředsedkyně Energetického regulačního úřadu. Solární baroni, skuteční majitelé tohoto státu, se potutelně smějí, my ostatní jen tiše žasneme.

Komentáře   

+3 # Libor Petříček 2018-11-22 13:49
Státní zástupce Kamil Špelda navrhoval Vitáskové trest tři a půl roku ve věznici s ostrahou.
Zdroj: jihlava.idnes.cz/.../...

Z toho zůstává rozum stát. Slyšel někdy p. Špelda (a soudce také samozřejmě) o zásadě subsidiarity trestní represe? O tom, že trestní právo je prostředek ultima ratio?
Pokud paní odsouzená neměla právo zaměstnant kohosi, tak by to mělo podle mne vyústit v odpovědnost pracovněprávní, možná i nějak širší (odpovědnost za škodu, byť v praxi si to nějak neumím představit), ale trestněprávně? To jsou ony příslovečné Kanony va vrabce.
A jak proboha určily OČTR škodu? Nejspíše jako součet všech plateb směřující k paní Vesecké. Předpokládám ovšem, že paní Vesecká nějakou práci odvedla, takže takto zjištěná škoda je "pro kočku".
Ach jo. Aniž znám spis, zdá se mi, že soudce to měl shodit hned, případně po hlavním líčení, a to tak že skutek se nestal, nebo pokud se snad stal, není trestným činem.
LP
+6 # Vena 2018-11-22 18:33
Zcela asouhlasím.Jsem velmi zvědav na odůvodnění,hlavně mne zajímají závěry k naplnění subjektivní stránky.Čím dále tím více se domnívám,že by jako jeden z předpokladů pro jmenování adeptů na pozici soudce měla být průprava ve formě trestního řízení včetně domovní prohlídky,odposlechů a pár dní vazby, s délkou trvání kolem 24-36 měsíců.Možná by poté jak délka řízení tak verdikt více respektovaly práva sprostého obviněného a povinnost OČTŘ postupovat s co nejmenším narušením.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)