Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Česká advokátní komora má dokument, neformálně nazývaný ethický kodex, obsahující přehled toho, co smějí pouze advokáti, kteří požívají privilegia dobrých vztahů s vedením Komory, nikoli advokáti prostí a už vůbec ne ti, kteří jsou na černé listině coby kamerální nepřátelé. Aplikaci těchto pravidel si ukažme na příkladu Tomáše Sokola a Kláry Samkové. Posledně jmenovaná smí ve veřejném prostoru beztrestně nejvýš mlčet, zatímco její kolega Sokol může, zachce-li se mu, o Samkové klidně veřejně napsat, že diskuse s ní, aby byla na patřičné úrovni, by vyžadovala podstoupit rozsáhlejší lobotomii. Nikdo z Komory to řešit nebude, vždyť tu jde jen o výkon vašnostova práva na svobodný projev, že?

Milá Komoro, věz, že jsou dny, kdy se slušnému člověku z tebe chce zvracet, a ten dnešní je jedním z nich.

Komentáře   

-4 # Libor 2018-11-01 13:41
Řekněme, že jsem měl při čtení článku hodně podobné pocity (ostatně nikoliv poprvé).

Zarážející je na tom pak - resp. pro mne dříve byl - nikoliv to, že se takto chová místopředstada představenstva ČAK, ale především to, že se takto chová bývalý dlouholetý člen kárné a pak odvolací kárné komise. Tedy orgánu, který o kárných proviněních rozhoduje.

Jinak se samozřejmě s obsahem článku Dr. Sokola plně ztotožňuji. To ale nic nemění na tom, že šířit takovéto názory tiskem o jiném advokátovi se jaksi nedělá...

PV
-6 # Libor Petříček 2018-11-03 13:00
Já bych to tak nedramatizoval. Text dr. Sokola, s nímž se obsahově ztotožňují, je sice vrcholně ironický, ale stále - podle mne - noblesní.
Nezklouzl do "pavlače", což se dr. Samkové, bohužel, stalo.
Jistě, z mé strany jde pouze o ryze subjektivní hodnocení, jak také jinak.
LP
0 # Tomáš Pecina 2018-11-03 13:02
Když napíšu, že v diskusi s vámi budu moci pokračovat, až když podstoupím lobotomii, také to budete pokládat za noblesní?

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)