Dorazilo usnesení, o kterém jsme se DSKJSZDN dozvěděli a které jsme si vyžádali. Mnoho toho z něj nevyčteme, jen to, že Junior byl v tamější léčebně víc než dva měsíce a propuštěn byl poté, co podepsal souhlas s hospitalisací v Klecanech. Vyčkejme, co nám poví usnesení o detenci, o něž jsme si napsali nyní.
Aktualisováno.
Usnesení poslal soud okamžitě a poskytuje nám podstatně víc informací, např. že Junior byl převezen do Prahy již po čtyřech dnech a nikoli za dva a půl měsíce, jak jsme se mylně domnívali. To mj. znamená, že ve věci rozhodoval nepříslušný soud. Obsah usnesení komentovat nebudeme, nechť si každý udělá obrázek sám.
Komentáře
vyšší soudní úřednici, že jeho otec šéfuje tomuto regionu" :-D
LP
Citace: Z čeho dovozujete, že český soud k tomu neměl pravomoc? Ze zákona nic takového neplyne.
Mne také překvapuje, že švýcarský občan, smí být držen dva měsíce v blázinci v ČR, aniž by k tomu on sám dal souhlas - což, kdyby považování švýcarského občana za blázna bylo opodstatněné, by asi nešlo očekávat, nebo za něj někdo jiný, čímž souhlasem by jistě - za normálních okolností,na sebe vzal odpovědnost za to, jak se o něj ČR stará (protože je jeho opatrovník). Pan Pecina pak vysvětlil, že ČR tak smí činit!
Já, když potřebuji nebo vyžaduji v ČR lékařskou péči, bez karty pojištěnce a prokázání své totožnosti jinak než v akutním případě žádnou nedostanu. Očekával bych, že tak během jednoho/dvou dnů, kdy ,,blázen" byl již po česku zpacifikován, se někdo začne zajímat, koho to vlastně mají za blázna. Buď je to Švýcar, který se vším všude v ČR žije - čímž je jeho léčba v ČR oprávněná, nebo to je Švýcar, který se v ČR jen zbláznil, a pak je namístě, aby se o něj samo Švýcarsko co nejdříve postaralo a platilo za jeho léčbu.
No ale protože - jak pan Pecina naznačuje jinde - státní moc v ČR kolabuje, je to tak jak to je . . . jak je to?
§ 69 (1): „Umístěný člověk je oprávněn dát se jako účastník zastupovat v řízení zmocněncem, jehož si zvolí. O tomto a o svých dalších procesních právech a povinnostech musí být poučen, ledaže to jeho zdravotní stav zcela vylučuje.“ (2): „Nezvolí-li si umístěný člověk zmocněnce nebo je-li to třeba k ochraně zájmů umístěného, jmenuje mu soud opatrovníka pro řízení z řad advokátů.“ Soud v usnesení nezmiňuje, že si ABml. nechtěl zvolit zmocněnce.
Povinností soudu bylo informovat jej, že: „Konzulové mají právo, pokud je k tomu právní řád vysílajícího státu zmocňuje, ustanovit opatrovníka nebo poručníka občanům vysílajícího státu. V těchto případech mají konzulové právo vykonávat dozor nad poručenstvím a opatrovnictvím.“ (zákon č. 96/1960, čl.17)
Je velmi nepravděpodobné, že by ABml. v takové věci chtěl být zastupován soudem určeným advokátem za odměnu celkem 2662 Kč.
Z toho všeho je zřejmé, že policie a zaměstnanci soudu nevěděli nebo nevěřili, že jde o syna miliardáře a významného politika. Nakládali s ním proto jako s běžným občanem. ABst. se o všem dozvěděl později, a dál to známe. Argumentace blbostí, arogancí a lhaním policistů a zaměstnanců soudu by ABst. rozhodně nepomohla. Oficiální verze „nemocný syn“ je logické „politicky korektní“ řešení.
AB ml. byl tedy držen v péči protiprávně, vyjma první jeden/dva dny?
RSS kanál komentářů k tomuto článku