Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Porozumět tomu, co chtěl soudce říct, je krajně nesnadné v celé východní Evropě, nejen v České republice. Kryptické, pythické a skurilní texty jsou spíše pravidlem, přičemž obecně platí, že čím hloupější soudce, tím nejasnější rozsudek; výjimkou nejsou ani texty vnitřně rozporné, ze kterých nechť si každý vybere, co libo.

Usnesení slovenského Špecializovaného trestného súdu v Pezinku zabývající se Marianem Kotlebou a jeho závadovým šekem na 1488 euro (o kause jsme psali vloni) je strukturováno pozoruhodným způsobem, protože obiter dictum předchází ratio decisionis. Jasné je toliko to, že v důsledku procesních vad byla obžaloba odmítnuta, a prokurátorovi a policii soud uložil zkoumat nevhodnou částku bedlivěji, nejlépe s pomocí soudního znalce, protože je zapotřebí zjistit, proč bylo darováno právě tolik. Poněkud neorganicky jsou pak do usnesení zakompovány úvahy týkající se závadové podstaty samotné Kotlebovy strany ĽSNS.

Nu, přečtěte si sami a pokuste se o vlastní analysu; my vám nepomůžeme, textu nerozumíme.

Když na Slovensku vytvářeli separátní specialisovanou justici, mnozí, včetně nás, před tímto krokem varovali, a plody onoho nemoudrého rozhodnutí společnost pomalu začíná sklízet.

Komentáře   

+3 # Petr Jarolímek 2018-12-14 08:47
A sakra. Nedávno jsem platil za děti 4.700,- Kč za lyžařský kurs. Normálně to stojí 5.000,- Kč, jenže za 2 děti je sleva 300 Kč na jedno dítě. Když odečtu 25 a zbytek vydělím Ludolfovým číslem a výsledek zaokrouhlím na celá čísla, obdržím 1488 také. Jsem v háji, už se vezu taky...
0 # Milan Horváth 2018-12-20 11:17
Myslím, že zákony obmedzujúce slobodu slova pôsobia skôr kontraproduktívne vzhľadom na ich zamýšlaný zámer.
Verím, že obzvlášť u mladých ľudí to pôsobí ako zakázané ovocie, ktoré o to viac chutí.
V poslednom čase mám dojem, že sa do práva dostáva princíp "účel svätí prostriedky" a sväté veci ako právo nevypovedať, domová sloboda, právo na informácie, presumpcia neviny, a mnoho iných dovtedy v slobodnom svete nenarušiteľných princípov dostáva na frak.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)