Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Nikoli, nejedná se o žádné osobní jubileum, takovou věcí bych své vážené čtenáře nezatěžoval, ale právě dnes, po 406 dnech a tedy se 27násobným překročením zákonné lhůty, rozhodlo ministerstvo spravedlnosti nově o mé žádosti o informace.

Jsem dojat a dnes odpoledne proto opatřím konickou čepici (takovou, jejíž povrch jsme onehdy počítali na sousedním blogu) a jí oděn půjdu poté událost náležitě oslavit. Chce-li se kdo oslavy zúčastnit, nechť mne kontaktuje běžnými kanály: barevné konfety, frkačky, serpentiny a vhodné masky (za hlemýždě?) vítány!

P. S.: Rozklad.

Komentáře   

+2 # Petr 2018-05-23 06:31
Státní správní orgán nejvyšší úrovně, ministerstvo, které nedodržuje zákony, to je absurdní, a že se jedná o ministerstvo spravedlnosti, je jen třešinka na tomto hořkém dortu.

Duchovně se připojuji k oslavě, fyzicky bohužel nemohu, mám to trochu z ruky (Itálie blízko Neapole)
0 # Neregistrovaný 2018-05-23 11:53
1. Nerozumím, co brání Ministerstvu spravedlnosti vydat závazný pokyn ohledně povinnosti soudů data mu přesně určeným způsobem dodávat.
2. Mgr. Jaroslav Rozsypal vystudoval FF UK, Ústav informačních studií a knihovnictví: is.cuni.cz/webapps/zzp/detail/26983/
Není tedy odborností informatik, ale něco jako vzdělanější knihovník.
Neměl by Rozsypal postoupit ž.o.i., jíž není kompetentní po odborné stránce posoudit, příslušnému expertovi? Nemělo by být logicky stanovisko experta na informatiku přiloženo a nemělo by se Rozsypalovo rozhodnutí na něj odkazovat? Jak může vydávat jménem MSpr právní stanoviska k odborným otázkám někdo bez příslušné kvalifikace, znalostí, i bez toho, aby si odborné stanovisko opatřil?
0 # X 2018-05-23 14:14
Zase z toho nedelejte znalcokracii. To take neni dobre.
0 # Neregistrovaný 2018-05-23 14:51
Lepší je Neználkokracie :lol:
0 # Alois 2018-05-23 15:49
Nevím jak to mají na MSp, ale u nás na jiném ministerstvu to funguje tak, že 106 dělá kancelář ministra a od věcných gestorů dané problematiky (kteří jsou stanoveni organizačním řádem) si vyžádají podklady k poskytnutí informace/vydání rozhodnutí. Prvostupňový orgán tedy tu žádost jen procesuje, ale do obsahu té žádosti fakticky nezasahuje.
0 # Neregistrovaný 2018-05-23 17:15
Na MSp o všem, co přijde, rozhoduje Mgr. Rozsypal, ať je adresátem kdokoli. Posoudí podání dle obsahu a rozhodne, co to je. Proti rozhodnutí, čím Vaše podání je, jestli jsou otázky přípustné a kdo věc bude vyřizovat, není žádná obrana. Někdy R Vaše otázky také upraví. Odpoví vždy R nebo Mgr. Stašková (pomocná adm. síla). Zjišťoval jsem, kdo ve skutečnosti odpovědi vypracovává - podle všeho R, který sám sebe ustanovil odborníkem na všechno. Když se R pod něco podepsat nechce (např. omluva za poskytnuté nesprávné informace), podepisuje a omlouvá se za něj S. R prostě kontroluje a filtruje vše, co na MSp zvenčí přichází i odchází. R asi vypracovává i rozhodnutí ministra, který je jen podepisuje. Když pošlete stížnost na Rozsypala, vyřídí ji a odpoví Vám vždy zase on sám (že je nedůvodná). Něco jako sir Humphrey Appleby po česku.
0 # MH 2018-05-24 09:56
Mate od MSp nejaky popis toho jak jim to vlastne funguje? Dotaz na dokumentaci Rozsypal pohrbi tim, ze je chranena AutZ, ale na konkretni dotazy mi kdysi davno odpovedel, resp. preposlal to do CCA a tam odpovedeli. Byly to konkretni otazky ke zpracovani el. podani na podatelne jednotlivych soudu. Podle me je nejsnazsi cesta, kde zjistite do detailu jejich procesy, struktury predavanych dat, atd. Jinymi slovy vytycit minove pole, aby neslo vzdy nekam uhnout, takhle to je hra na kocku a mys. Myslim si.

Co takhle D-F akce jako minule ? :-). Ne ze by to k necemu tehdy bylo, ale tady vidim sanci.
0 # Tomáš Pecina 2018-05-24 10:15
Interní fungování systému mne celkem nezajímavé, ba obávám se, že kdybych dokumentaci dostal, mohl bych ze žalu polknout kapsli s cyankali, kterou pro tento účel u sebe neustále nosím. Chci od nich, aby mi každý den vyexportovali data do XML, JSON nebo jiného serialisačního formátu, abych nemusel pracně prohledávat jejich server. To zvládne i cvičený klokan.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)