Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Na řeč hejtmana Piva k rytíři Sovičkovi, neboli Zdeňka Kryzánka ke Zdeňku Řehořovi, jsem si vzpomněl při četbě neuvěřitelné zprávy o českobudějovickém soudci-pobertovi. Prostor, kam by prestiž soudcovského stavu v této zemi mohla ještě klesnout, se dnešním dnem povážlivě zúžil.

Komentáře   

0 # Anonymní 2011-06-24 20:29
Co když to ti dva advokáti na soudce nahráli?
0 # Tomáš Pecina 2011-06-24 22:05
Tomu zatím nic nenasvědčuje.
0 # Anonymní 2011-06-25 00:09
To , co se profláklo v Českých Budějovicích , je reálný obraz naší justice , to jsou moje osobní zkušenosti s justicí ČR a resortem MPSV za poslední čtyři roky , až po ministry spravedlnosti a MPSV ČR.
Prostě všichni , s kterými jsem přišel do styku(samí komunisté , estébáci a potomci nosných pilířů zločinného komunistického režimu), byli a jsou lháři , podvodníci a zloději.
Josef Langhammer
0 # Anonymní 2011-06-26 22:51
Já si myslím, že dno je tak hluboko, že by nás to ani ve snu nenapadlo. Uvidíme v budoucnu, co nás ještě (ne)překvapí.. Sama jsem zažila advokáta, který vylezl ze zázemí soudu z místnosti se soudkyní těsně před jednáním a chování při jednání nasvědčovalo jejich předchozí domluvě. Že je běžnou věcí chodit k soudu jedině se záznamovým zařízením a svědky, to jsem fakt netušila!
0 # Anonymní 2011-06-27 08:09
Ti advokáti tvrdili, že (právě jim) se to už jednou stalo. Nyní si prý i označili bankovky. Že by si soudce zasedl na dva konkrétní advokáty? A že by advokáti nosili obnos 25.000 zrovna na jednání, a ve výši škody nikoliv malé? Také nosíte po kapsách desetisíce? Nesnažili se advokáti jen odstranit nepohodlného soudce? A je jeden případný exces výpovědí o stavu justice jako celku?
Honza
0 # Anonymní 2011-06-27 08:46
No, není to žádná sláva, ale stačí se podívat přes řeku Moravu na východ, a budeme rádi, že je to jen tak špatné. Tam už, zdá se, soudcovská prestiž nemá kam klesnout, viz karikatura.

J.Ch.
0 # Tomáš Pecina 2011-06-27 08:46
Nesnažili se advokáti jen odstranit nepohodlného soudce?

Tomu, opakuji, nic nenasvědčuje, primárně ne chování toho obviněného soudce.

A je jeden případný exces výpovědí o stavu justice jako celku?

Samozřejmě je, ne sice ve smyslu, že by zloději byli všichni soudci, ale právě jen jako exces. Navíc není ojedinělý, ale podobných výtečníků se našlo víc, viz skandál soudce Nagye nebo případ Berka, výjimečný tím, že tam byl soudce skutečně postaven před trestní soud.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)