Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Je to taková moderní bojová hra: Neonacisté se sejdou, opijí, dosytosti vyhajlují a aby pamětihodná událost neupadla v zapomnění ani poté, co vystřízlivějí, pořídí o tom trofejní fotodokumentaci, kterou posléze vystaví na své osobní nebo komunitní stránky, před zvědavýma očima chráněné heslem. Jelikož se takto zaměření jedinci zpravidla nevyznačují mimořádnou hloubkou intelektu, jejich hesla nabývají zvláště komplikovaná (ba řekl bych, že dvojkombinace "heilhitler" a "siegheil" bude na nacistické weby fungovat téměř jako klíč-universál). Poté tedy nastoupí druhá parta, anarchisté, ta heslo uhodne, fotografie zkopíruje a vystaví – už bez hesla – na svůj vlastní, protinacistický web. A po ní dorazí protiextremistické oddělení Policie ČR, které fotografie sesbírá jako důkazní materiál, vyfotografované osoby ztotožní a věc předá státnímu zástupci, jenž pachatele obžaluje z trestného činu podpory a propagace. Závěrečné dějství se pak odehraje před soudem.

Kde je chyba z hlediska práva? V doktrině ovoce z otráveného stromu, která je tu flagrantně porušována. Fotografie získaná protiprávním, podle nového trestního zákoníku dokonce trestným jednáním je v trestním řízení důkazně nepoužitelná, a nepoužitelné jsou i další důkazy, k nimž se OČTŘ dostanou na základě nepřípustným způsobem získaných informací. A tak můžeme očekávat, že triumfální úsměv medialisujícího se soudce dozná ve finále nikoli nepodstatné změny, a media spolu se zmatenou veřejností budou, podobně jako po rozhodnutí NSS nerozupustit Dělnickou stranu, marně hledat viníka.

Komentáře   

0 # Dan Dvoracek 2009-05-20 12:13
Já vím, že to není předmětem postu, ale mně prostě připadá legrační, že to, co je na té fotce zachyceno, je trestný čin.
0 # Guy Peters 2009-05-20 18:14
Kdyby jen to. Stíhaný vězením.
0 # Anonymní 2009-05-21 04:05
Soudce Miroslav Čapek ze soudu v Teplicich !
Cim se lisi tento soudce od jeho predchudce, ktery mi patrne v te same budove ? za nedovolene opusteni republiky vymeril 2 roky vezeni ?(nebo ze by to byl stale tentyz?)
Bude se tento sluha rezimu za dalsich 20 let omlouvat stejne jako vsichni ti sluhove komunismu po Sametu blekotajici o sve nevine a jen radnem plneni sluzebnich povinnosti ?

Pro civilizovany svet jste nic nez jen paskvil, pseudodemokracie a Kocourkov:-(
0 # Anonymní 2009-05-21 14:46
Vždycky jsem si měl za to, že mám ústavně zaručené právo si myslet cokoliv, být nacistou, fašistou, komunistou, rasistou nebo mysogynem, jen to nesmím veřejně projevovat. Měl jsem také za to, že toto mé právo obnáší i možnost soukomě se o tyto názory podělit se stejně smýšlejícími jedinci.

V tomto konkrétním případě mi pak není úplně jasné, v čem měla spočívat ta "podpora a propagace". V tom, že soukromě hajlovali? Evidentně nebylo vůči komu propagovat (vůči názorově nevyhraněnému fotografovi?), chybí tam tedy podle mě i materiální stránka trestnosti.

O. Neumann

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)