Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Stává se to už podzimní tradicí: vloni touto dobou odstoupil Ústavní soud od svého příliš odvážného názoru ve věci prohlídek jiných prostor než bytů (psali jsme o tom zde), letos se rozhodl zrevidovat svůj názor ohledně namátkových finančních kontrol. Ty v r. 2008 prohlásil za protiústavní (článek na Slepecké holi; na Iuridictu), avšak poté, co Šimíčkův senát Nejvyššího správního soudu odmítl ve své rozhodovací praxi tento nález respektovat (ano, správná poznámka, žáku Nováku, ten člověk je víc ministerským úředníkem než soudcem, a o soudcovské nezávislosti možná někde četl), sešli se soudci ÚS znovu v plenu a svůj prohřešek nedostatku loyality vůči vládě odčinili.

Finanční úředníci tak mohou znovu neomezeně buserovat poplatníky, zvlášť drobné živnostníky, kteří, jak známo, svou nepoctivostí při daňových odvodech způsobují státnímu rozpočtu ty největší rány.

Podle rozložení disentů (v době, kdy píši tento post, zatím nepublikovaných) se zdá, že rozhodování plena bylo opět politické, právní argumentace prosté, jak o tom nedávno v rozhovoru pro Tomáše Němečka hovořil Pavel Rychetský.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)