Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Náš spor s ministerstvem vnitra o registraci Sudetoněmeckého krajanského sdružení v Čechách, na Moravě a ve Slezsku pokročil do dalšího levelu: poprvé se dostáváme k Nejvyššímu správnímu soudu, který posoudí, zda je správné usnesení, jímž nám Městský soud v Praze upřel procesní způsobilost. Proti usnesení podáváme kasační stížnost.

O jejím výsledku nemám valných ilusí. Soudci NSS opakovaně prokázali, že jsou loyalní, bázliví a stačí, aby exekutiva jen trochu zadupala, a už srazí paty a rozhodují tak, jak je jim přikázáno. Jsou to – na rozdíl od daleko samostatnějších a odvážnějších soudců ústavních – prostě takoví pejsci na mazlení, dobře vycvičení, konformní postkomunističtí soudci.

Komentáře   

0 # Anonymní 2012-05-16 21:59
Není vždy tak zle: D8

Radek Mikula
0 # Anonymní 2012-05-17 01:07
Tak ta adresa je trochu jiná NSS k D8
0 # J. Janát 2012-05-25 08:24
Prostudoval jsem si rozhodnutí MS, a myslím, že jeho odůvodnění je přesvědčivé. Ve věci jde o situaci, kdy zákon umožňuje dva (nebo i více) výkladů, které jsou legitimní, a soud se musí k některému z určitých důvodů přiklonit. Myslím, že hned nemusíte házet invektivy nebo obviňovat soudy ze závislosti na exekutivě.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)