Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Ve sporu Jany Pokorné s policií, o němž jsme psali minulý týden, se Ústavní soud postavil na stranu stěžovatelky, a i když se podle našeho mínění vyjádřil nedostatečně kriticky k validitě důkazu výslechem policisty, který před soudem hájí zákonnost svého vlastního postupu a má tudíž značnou motivaci vypovídat účelově, v otázce oprávnění policie zakázat potenciálním protestujícím přibližovat se do blízkosti demonstrace byl nekompromisní a judikoval, že takové opatření je možné pouze v případě, že by se ze strany konkrétní osoby dalo očekávat násilné jednání, výhrůžky násilím anebo jiný způsob narušení demonstrace.

Po téměř pěti letech se tedy případ pochodu Prague Pride 2014 začíná ubírat nadějným směrem: jen se ještě dožít jeho konce!

Komentáře   

+3 # František Cinkl 2019-06-04 21:43
Je to divná doba. Úchyláci se mohou na veřejnosti předvádět v obscénostech, že je to i před dětmi strážcům zákona nevadí .... A kdo chce proti tomu protestovat, ten je perzekuován jako nějaký výtržník. Opravdu hnus. Ale brzy se blíží tohle: "...masivní demonstrace předškoláků za vypsání předčasných voleb .... " a podobné legrácky. Nebo: "... byla uspořádána sbírka na mobilní jeřáb pro klub vozíčkářů-horolezců ....". A jiné lepkavosti. Snad se ještě někdy zdravý rozum k nám prostému lidu navrátí.
(Je zajímavé, že třeba "hluková olympiáda", která rušila jiné shromáždění - to nevadilo. Ale je naivní se divit.)

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)