Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

K překvapivému obratu došlo u Okresního soudu v Mostě. Soudkyně soudružka Bohumila Huňáčková dnes při obnoveném hlavním líčení sama rozhodla o tom, že je vyloučena z projednávání těžkého verbálního zločinu Lucie Šlégrové, neboť se cítí dotčena závěrečnou řečí obžalované.

Trestní řízení tak vstupuje do svého šestého roku ve velkém stylu, a zvlášť pokud státní zástupce podá proti usnesení stížnost, můžeme se vbrzku nadít dalších justičních piruet a výkrutů.

Komentáře   

0 # Tomáš Marný 2015-11-24 14:50
Doufám, že skvost budete publikovat!
0 # Leon Kreutzfeld 2015-11-24 16:09
Zrovna se tu nedavno probirala zaveracna rec L. Slegrove, jako pravni bezvedomec nemohu posoudit,zdali te zavadove nebohe osobe uskodila, nebo prospela, ale znovu jsem si ji precetl, a povazuji ji za vynikajici, alespon v literarnim slova smyslu.

Takova kocourkovska verze zaverecne reci , kterou pronesl Atticus Finch v knize To Kill a Mockingbird.

Daji se tam nalezt i zretelne paralely, akorat Harper Lee asi neznala institut znalce, tak tam chybi Mazel a porota si musi vystacit s predpokladem.
0 # Tomáš Ondrovič 2015-11-24 22:56
Podla mna je problem vo vzdelani pravnikov- sudcov a ostatnych. Ti najchytrejsi idu studovat mat-fyz, strojarinu, stavbarinu a ti najsprostejsi idu na prava. Pravnikom chyba elementarna vyrokova logika a elementarna inteligencia. Pravo sa robi stylom "bez rebrika na povalu" alebo stylom "ukaz aky si sprosty". Ja ked to tu citam, to je nieco neuveritelne.
0 # Anonymní 2015-11-25 14:37
myslim si, ze problem u vas je v chapani prava.

pravo nema matematicku povahu, je suhrnom pravidiel na ktorych sa nejak dohodla urcita spolocnost. v zasade to znamena, ze pokial sa ta spolocnost dohodne, ze vyska jednotlivca nad 200cm je protizakonna a takeho jedinca treba obesit tak to proste bude sucastou prava a dlhanov tato spolocnost bude vesat - vid. napriklad pravo tykajuce sa zidov v nemecku v rokoch 1933 az 1945.

iste, mozeme sa bavit o tom ci existuje nejake "vyssie pravo" a ci "odvodene" prava roznych spolocnosti by ho mali respektovat, blizsie vid. napriklad na tomto odkaze.

pochopitelne, uz ine je aby sa do prava nedostavali nezmysli, ze ano. lenze to by ste musel chciet aby ti najchytrejsi sedeli v parlamente.
0 # Tomáš Ondrovič 2015-11-30 07:35
Nejde vyhradne o pravo, pravnici dnes nerozumeju jazyku. Pravnici dnes nerozumeju logickej strukture jazyka a teda myslenia. Ja vidim, ze pan Pecina ma problem, lebo oni mu nerozumeju.
0 # 64871 2015-11-26 13:17
Asi bych se neubránil potlesku v soudní síni. Předpokládám, že bych za to schytal pohrdání soudem.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)