Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Mostečtí protiextremističtí policisté (místními familiérně nazývaní druhovým Louža a Plouža) se už patrně otřepali po pátku třináctého a znovu se pustili do boje s ideozločinem. Dalším pachatelem je muž, který se na jednu z demonstrací dostavil v čepici ozdobené celou plejádou závadových symbolů na odznacích. Za to je nyní trestně stíhán.

Osobně jsem vůbec netušil, že existovala nějaká 33. SS divise Freisiligen Grenadien Langermarc (správně má být 27. SS divise Freiwilligen Grenadieren Langemarck – víc než jedna chyba na slovo, to už je výkon: fakt dost dobrý, Plouža!) a že měla ve znaku triskele, ale nikdy není pozdě rozšířit si vzdělání.

Komická je pasáž usnesení dovozující, že obviněný si je jistě vědom významů propagovaných symbolů, jelikož se extremistických shromáždění účastní opakovaně (oni tam pořádají nějaké kursy?), a velmi zvědav jsem také na vysvětlení, jak mohou naprosto arkánní symboly typu runa života jakkoli působit na veřejnost. Hypothesa, že po jejich spatření si každý spontánně zamiluje Hitlera a začne si doma stavět modely plynových komor, jeví se mi docela nepravděpodobnou.

Zkrátka, polictistům se podařilo dopadnout dalšího nebezpečného zločince.

Komentáře   

0 # Anonymní 2012-07-11 10:40
člověk, který má potřebu si něco podobného dávat na čepici, je především imbecil, což je ale dostatečný trest sám o sobě :-)... vést trestní stíhání pro něco podobného je šílené. účast nebyla náhodná, dává najevo svůj kladný vztah, je si vědom významu.... to jsou tedy perly.
0 # Anonymní 2012-07-11 19:55
... ty odznáčky na čepici jsem měl já !!!

a né jenom odznáčky ale i přívěšek na krku, opaskovou přezku a jiné předměty. Všechny tyto předměty nosím řadu let a nikde to nikomu nevadí až v Mostě a co je důležitý tyto předměty nazývané "pohanské" jsou mé náboženské symboly a ústava ČR a listina práv a svobod člověka mi zaručuje náboženskou svobodu pro mé náboženství a symboly (což můžu dokázat) a nemůžu být proně trestně stíhán. Zítra 12.7 mám v Mostě výslech tak uvidíme. Petr Chvojka Štětí
0 # Tomáš Pecina 2012-07-11 19:57
Další, co si myslí, že má v této zemi nějaká základní práva. Je zajímavé, že jeden z vězněných organisátorů "neonacistických" koncertů o svých domnělých ústavních právech blábolil ještě po půl roce vazby. Divní lídé… :-)
0 # dr.MENGELE 2012-07-12 19:21
také odznaky sa nosia minimálne 30rokov v metalovej komunite chodili sme si to ešte za husáka kupovat do madarska.pametám sa ako som ma vymastili príslušníci vb za odznak ac/dc pretože som vraj oslavoval kopitalistickú kulturu.inu ako videt zlo bolo rozpoznané aj aj dnes a treba mu šlapnut na krk.či to so mna spravilo imbecila netuším vychoval som v pohode 3 deti odznaky už nenosím začal som nosit walther p38.tiež sú tam sice hákové kríže ale bere sa to ako nedovolené ozbrojovanie a za to je len 2 roky kým za odznak 2-5.:))neni co riešit kto chce byt dobrý občan a neobtažovat policiu nech nosí na zhromaždenia zbrane nie odznaky a bude klud
0 # J. Janát 2012-07-11 11:57
Nepláčete trochu na špatném hrobě? Není na vině spíše ustanovení trestního zákoníku, pod jehož hypothesu je popsané jednání skutečně subsumovatelné? Vždyť k projevení sympathií není vůbec potřeba aby kdokoli z přihlížejících projevu porozuměl, ba žádní přihlížející by tam ani nemuseli být! Mají policisté neaplikovat platné právo? Nemohou se přece obrátit na ústavní soud s návrhem na zrušení příslušného §u.
0 # Tomáš Pecina 2012-07-11 13:29
V soukromí projevovat sympathie smíte; vámi nastíněný extensivní výklad § 404 TrZ naštěstí dosud policii nikdo nenaznačil, ale není vyloučeno, že ho nyní vděčně vezme za svůj.
0 # Anonymní 2012-07-11 12:23
S hrůzou jsem zjistil, že také projevuji sympatie - Leben-Rune je bohužel shodná se schematickou značkou antény, takže budu muset vyhodit několik televizí, set-top boxů a další elektroniku a návody k nim obřadně spálit. Chvíli jsem doufal, že bych mohl vyřešit problém otočením zařízení vzhůru nohama, nicméně to jsem si moc nepomohl - viz Toten-Rune. :-(

JM
0 # Anonymní 2012-07-11 14:42
utahanej polda asi už myslel na chorvatské pláže, opálené české holky a vychlazenou grenadínu s vodkou..
0 # Anonymní 2012-07-11 15:43
Nemyslel, nemá čím.
0 # Anonymní 2012-07-11 14:46
jj, každý je hnedle nakažen hitlerismem. připomíná mi to ty šílené propagandistické řeči pseudoodborníků o tom, jak po čtvrté (ano, po třetí ještě ne!) nitrožilní dávce heroinu budtete již navždy těžce fyzicky i psychicky závislí. za komunistů jsme na to chodili do kina a psalo se to v knížkách. třeba něco podobného zpsůobuje i čtvrté pohlédnutí na runy.
0 # Anonymní 2012-07-11 15:28
Jen tak na okraj, v protokolu je uvedený, že runy života a smrti sou v Německu zakázaný. Otázka je nasnadě. Od který doby se český trestní právo řídí německejma předpisama?
+1 # Tomáš Pecina 2012-07-11 15:33
Od 15. 3. 1939 :-)
0 # Anonymní 2012-07-11 15:42
Zajímavé, že když nastane opačná situace - např. stíhání za symboly, které v Německu na indexu nejsou a paradoxně tam třeba oblečení s nimi bylo zakoupeno - tak to PČR samozřejmě nikde neuvádí :-)

-es-
0 # Anonymní 2012-07-11 18:21
Boha jeho!
Oni (pachové) nezvládají ani "Ctr.C", "Ctrl.V" případně název té divize potupně opsat!

Mám pro ně novou přezdívku: Horáček a Pažout.

Adam
0 # Tomáš Marný 2012-07-11 19:39
Ach ... to je vskutku hodnotné literární dílo. Dozvěděli jsme se, jak se nejmenovala divize SS, že symbol je v Německu zakázaný (relevance pro ČR zde již byla zmíněna), a též jsem se vzdělal ohledně existence asturských nacionalistů ve Španělsku (netušil jsem dodnes a mám silné podezření, že ani obviněný tento prvek svého trestného činu neznal).
0 # Anonymní 2012-07-12 20:05
Pan znalec by taktez radeji nemel navstivit Bretan.
V kazdem kramku s upominkovymi predmety by mu z triskelu prechazel zrak.
0 # Tomáš Marný 2012-07-11 19:43
Očividně jsem úplně out. Kdo je Zouhar? Neznám.
BTW, odkud víte, že ti dva mladoši z ZČU nic nepublikovali a jsou čerství absolventi? Je to někde na webu jejich fakulty?
0 # Tomáš Pecina 2012-07-11 19:53
Očividně jsem úplně out. Kdo je Zouhar? Neznám.

Zouhar je znalec.

BTW, odkud víte, že ti dva mladoši z ZČU nic nepublikovali a jsou čerství absolventi? Je to někde na webu jejich fakulty?

Ano, našel jsem to v otevřených zdrojích.
0 # Tomáš Marný 2012-07-11 20:00
Vy jste měl pracovat na hotline Microsoftu! To jsem pochopil taky, že je to znalec. Ale kde se vzal? Co vystudoval, karate?
A ty otevřené zdroje jsou web fakulty (ten bych snad zvládl proklikat sám) nebo něco náročnějšího?
Ď
0 # Tomáš Pecina 2012-07-11 20:11
:-) Zouhara si vygooglujte, bude to rychlejší, než kdybych to měl vypisovat.

Ty dva doktorandy jsem hledal před několika týdny, už si nepamatuji, kde všude. Ale OSZ-DC (ex-KSČ) všechny námitky obhajoby stejně sumárně zamítl (za kvalitu posudku prý ručí ústav, a je úplně jedno, kdo je autorem – nejspíš by na jednodušší kousky stačila i uklízečka), takže záležitost je passé. Prostě to jsou vysoce erudovaní odborníci a nemáme obtěžovat.
0 # Leon Kreutzfeld 2012-07-11 21:18
Postoje obou stran mi pripadaji z ciste pragmatickeho hlediska vysoce kontraproduktivni.

Kdybych chtel nastolit system homogennich narodu v heterogennim svete jako to chteji PEX, nenechal bych se zbytecne bousserovat za odznacky na cepici, jako to udelal tento pan v dubnu 2012.

A kdybych mel skutecne mapovat cinnost PEX, jako to ma delat policie, tak bych PEX nenutil schazet se neverejne v prestrojeni za loyalni obcany NWO. Louza a Plouza ale imho pouze dohlizeji na dodrzovani pravidel, ktera urcuji ti imunni ctihodni, kteri podle nich zatim nemusi hrat.
0 # Anonymní 2012-07-12 11:18
Člověk, který si umístí na oděv znak součásti SS apod., je opravdu idiot. To by si tam mohl umístit i hákový kříž a pak tvrdit, že o nic nejde, že se mu ten symbol jen líbí po grafické stránce a vlastně ani netuší, o co jde. Jenže ono to nejde, a nesmí jít.

Ne že bych byl fanouškem soudobých rádoby "krylovských" protestsongů, ale charakteristiku tzv. "pravicových extrémistů" T. Klus vystihl vcelku přesně - "neznalost dějin a Ústavy..."

JN
0 # Tomáš Pecina 2012-07-12 11:44
A proč by si tam neměl dát hákový kříž? Co mu vy, nebo kdokoli jiný, má mluvit do toho, jaký odznak si dá na čepici? Vy máte právo nazvat ho za to idiotem, nic víc.
0 # Anonymní 2012-07-12 12:10
Jak trefně potvrdil p.Pecina, to je imho rozdíl mezi zastupitelnou a ústavní demokracií...
Je to pouze názor, ale za názor se v ČR věší...

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)