Παραγραφος byla ve staré řečtině poznámka – někdy jen typografická značka, někdy celý doplňující text – která se zapisovala vedle textu. Až mnohem později se tohoto výrazu začalo užívat pro označení odstavce (a zkracovat symbolem §, jehož původ je dodnes předmětem sporů) a ještě později – a jen v některých zemích – jako jednoho z ikonických symbolů práva.
Chápejte moje texty jako ryze subjektivní poznámky na okraj toho, co se v českém právu a okolo něj děje.
Další můj blog, věnovaný obecnějším thematům, se jmenuje Slepecká hůl, a od r. 2014 mám ještě jeden blog, nazvaný Retro, na němž jsou traktovány staré, převážně československé, osmibitové počítače.
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Jan Šinágl napadá podjatost soudců ve sporu s Haló novinami
Ve sporu Jana Šinágla s komunistickými Haló novinami, o němž jsme zde referovali, došlo k obratu poté, co se zjistilo, že jak soudkyně městského soudu Lobotková, tak všichni tři členové odvolacího senátu byli členy KSČ a tedy nemohli v takovém sporu nestranně rozhodovat.
Jan Šinágl nyní podává žalobu pro zmatečnost, po jejímž projednání by měly být oba předchozí rozsudky zrušeny a celý spor by se měl vrátit na počátek.
Otázkou ovšem je, zda Vrchní soud v Praze vůbec sestaví způsobilý senát, protože ze soudců, kteří u něj rozhodují osobnostní spory, se jiný než tříhvězdičkový ani sestavit nedá.
Číst dále...