Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Dorazil rozsudek odvolacího Městského soudu v Praze k akci Hledá se Borl. Nic překvapivého, policista pozná hledanou osobu na libovolnou vzdálenost a za libovolně zhoršených světelných podmínek, a i kdyby ne, stejně to nevadí, protože k provedení razie v bytě bez soudního příkazu stačí důvodné podezření, a toho může policista nabýt různě – třeba i mozkovým myšlením (což je terminus technicus pro quasikognitivní proces probíhající v mysli příslušníka PČR, jehož výsledkem je nezpochybnitelný skutkový závěr týkající se příkladmo hloubky dessinu v pneumatice).

Komentáře   

+3 # Petr Jarolímek 2019-06-19 15:25
Moc to nechápu. Policajti viděli (údajně) dotyčného Borla, jak si odemyká dům. Z toho plyne, že dotyčného Borla zjevně znali, když ho identifikovali i za šera. V takovém případě mi uniká důvod, proč došlo k perlustraci osob ženského pohlaví, a potažmo i jakýchkoliv jiných osob v bytech, po jejichž totožnosti je policajtům úplné prd. Není tedy pravdou, že činili pouze úkony související se zadržením hledaného, ale činili i úkony jiné a v rozsudku to je jasně popsáno v bodu 18. Lze se i dotázat, proč neprovedli prohlídku i v jiných bytech, kde by se také podívali pod postel, ale pouze a jenom v těchto konkrétních bytech. Zbývá totiž možnost, že jim desperát Borl zůstal schovaný někde ve sklepě nebo na půdě. V jednom z bytů pak zůstali 15 minut - což také nesvědčí o "pár minutové prohlídce"
0 # Vena 2019-06-21 19:33
Podle mne se hlavně soud do svého odůvodnění zapletl. Je zřejmé, že odvolání napadalo pravost a pravdivost úředních záznamů, soud je však asi zaměnil za veřejnou listinu a namítanými vadami se vůbec nezabýval. Došlo tak k tomu, že Policie sama vytvořila ucelený řetězec důkazů, který se soud ani nepokusil dalšími důkazy potvrdit. Škoda jen, že nebylo k dispozici např svědectví, kde se opravdu hledaný nalézal atd..
0 # Tomáš Pecina 2019-06-22 08:21
Citace:
Škoda jen, že nebylo k dispozici např svědectví, kde se opravdu hledaný nalézal atd.
Přece stačí, že v bytech, které prohledali, nebyl, k čemu by byl důkaz, kde byl, když s určitostí víme, že byl někde jinde?
0 # Vena 2019-06-22 08:29
Byla by tím zpochybněna důvodnost a hodnověrnost,zejména, pokud by se nacházel ve zcela jiném. městě..
-1 # Tomáš Pecina 2019-06-22 08:41
Ale to je přece jedno! Borl to nebyl, jinak by ho v tom bytě našli.
0 # Vena 2019-06-22 08:51
Není vyvráceno, že jej u dveří viděli-pouze jej nenašli..Pokud by bylo prokázáno, že tam nemohl být viděn, rozpadla by se konstrukce odůvodněnosti vstupu..
0 # Vena 2019-06-22 08:45
Není vyvráceno, že jej u dveří viděli-pouze jej nenašli..Pokud by bylo prokázáno, že tam nemohl být viděn, rozpadla by se konstrukce odůvodněnosti vstupu..
0 # Tomáš Pecina 2019-06-22 08:52
Ta je dostatečně vyvrácena tím, že provedli razii i v několika dalších bytech (ne všichni se ale připojili k žalobě, pouze obyvatelé dvou z nich). Celý úřední záznam byl podle všeho vytvořen účelově a dodatečně - proto jsme chtěli, aby bylo policejní presidium vyzváno ke sdělení, kdy byl zadán do systému ETŘ. Soud nevyhověl.
0 # Vena 2019-06-22 08:59
Mně se to tak nejeví.Jediným konkrétním důvodem bylo,že jej viděli-mohl utéct zadem,někam se schovat atd.Teď je to už jedno, NS to asi stejně odmítne..
0 # Tomáš Pecina 2019-06-22 10:25
Úspěch u NS nepředpokládám, klíčem je, zda se věcí bude ochoten zabývat ÚS, případně ESLP.
0 # Vena 2019-06-22 11:12
Tak možná bych trochu v NS doufal, ještě jednou jsem si to přečetl a myslím, že minimálně nepřezkoumatelnost co se týče námitkech věrohodnosti úředních záznamů, neprovedení navržených důkazů a hlavně přenos důkazního břemene/vysvětlovací povinnost by snad mohlo vzbudit zájem. Držím palce!

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)