Informační spory bývají pravidelně vleklé a plné procesních kliček a zákrutů, kterými ne právě optimálně napsaný InfZ dovoluje povinným subjektům oddalovat poskytnutí informací. Jak víme, místopředsedkyně Krajského soudu v Praze, soudružka soudkyně Lenka Ceplová, se svým odmítavým rozhodnutím neuspěla u ministerstva spravedlnosti, ale nevzdává se a v obstrukcích pokračuje.
Nyní se její soud stylisoval do posice mrtvého brouka a na zrušení předchozího rozhodnutí nereaguje, využívaje toho, že nadřízený orgán jí sice může nařídit, aby žádost vyřídila, ale podle stávající – mimořádně nepovedené – judikatury není takové rozhodnutí než cárem papíru, protože podle něj nelze exekuovat a pokud povinný subjekt neuposlechne, je nutné jej nejprve žalovat u soudu. Kterým v tomto případě bude… hádejte, můžete jednou.
Důležité upozornění!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Krajský soud v Praze se tvrdošíjně odmítá podvolit rozhodnutí ministerstva
- Autor: Tomáš Pecina
- Nadřazená kategorie: Naše případy
- Kategorie: Hitlerovy projevy
- Počet zobrazení: 2735
Komentáře
prosím odkaz - na judikaturu, proč nelze exekuovat?
tip: asi to dopadne tak jako zde ?
pirati.cz/.../...
Petr V
Případ pana Maděry znám, stejně pana Pohůnka: něco neuvěřitelného.
No to jsem právě nechtěl slyšet :-o... Na slovní spojení "karlovarský případ" mi prohledávací okénko velvo nahoře nic nevrátilo :( tak by mě čekalo úporné "listování" webem, což není u mého IT spojení žádná radost :( Nemáte prosím "rychlý" odkaz...
Petr V
Rozhorceny radni(?) v Karlovych varech :
" Pan Pecina měl především Kolečkovým zajistit ubytování. Proč si je nenastěhoval k sobě domů? Místo toho se na tomto případu chtěl jen zviditelnit,“ prohlásil Keřka...
Pokud jste to takto kategoricky postavil, můžete se dostat do obdobné situace jako s dr. Brožovou, kdy jste z procesní opatrnosti mohl udělat jedno odvolání (stížnost) navíc, nic by Vás to vlastně nestálo. Vy jste trval na svém právní procesním názoru, dotáhl jste to k ÚS, kde jste neuspěl. Neřeším, kdo má pravdu. Vidím ale, že požadovanou informaci stále nemáte.
Je třeba zvážit, co vlastně chci. Zda chci získat informaci (o to mi jde v prvé řadě) nebo ukázat úředníkům, že jsem chytřejší a vést spor po procesní stránce.
T. Moláček
Aplikace § 16a odst. 1 písm. b) InfZ je vyloučena prima facie, protože rozhodnutí vydáno bylo. Kdybyste chtěl tvrdit, že zrušené rozhodnutí jako by právně neexistovalo, pak vzniká další problém nemožnosti dodržet lhůtu dle § 16a odst. 3 písm. b) InfZ. Tím se prostě neprokličkujete, postup podle § 80 SprŘ je vhodný a správný.
Já netvrdím, že Váš postup je špatný. Já jsem jenom vyslovil názor, že já bych postupoval duplicitně, uvedl bych obě možnosti. Vždy bych tak měl otevřená zadní vrátka, aby má žádost (žaloba) nebyla procesně odmítnuta.
Nic to nestojí, pouze uvést obě varianty. Vždy pak můžu tvrdit, "jsem právní laik, správní úřad je erudovaný, já se pouze domáhám odstranění nečinnosti a je mi jedno, jak to nadřízený orgán udělá, podle jakého právního předpisu bude konat"
T. Moláček
Mirek Vorlický
budejovice.idnes.cz/.../...
RSS kanál komentářů k tomuto článku