Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Mjölnir, Thorovo kladivo

Slovensko. Mythická země, dle zpráv poutníků ležící ještě dál na východ než Brno, Břeclav, Zlín, ba podle některých dokonce i než Velké Karlovice. Jsou tací, kteří v její existenci věří; my ovšem, pod tíhou důkazů, jako jsou ty, které dnes přinášíme, kloníme se k přesvědčení, že taková země existovat nemůže, tu si jednoduše musel někdo vymyslet.

Policejní usnesení, jako jiná falsa, je k mání pouze v podobě fragmentu, a ne zcela úplný je i protokol o výslechu obviněného Jána M. z Topoľčan. Pokud by šlo o dokumenty pravé, znamenalo by to, že na Slovensku je nyní trestné držení přívěsku s motivem Thorova kladiva, CD se skladbou Daniela Landy Bílej jezdec a celá řada skutků dalších, jež jsme, řečeno s Mackie Messerem, páchali, pášeme a páchati budeme, nevědomi si hrozících risik.

Osobně mám arci za nejzdařilejší otázky, které vyslýchanému nešťastníku – jenž může sloužit za příklad, jak se při výslechu na policii rozhodně nechovat: stížnost proti usnesení nepodal, obhájce si nezvolil, vzdal se práva na seznámení se spisem a sám se poté ke své trestné činnosti v plném rozsahu doznal – kladl policejní orgán Adam Szűcs. Vyběrem:

  • Vo svojej výpovedi ste uviedol, že samolepky s podobizňou Jozefa Tisa ste si objednal cca 3–4 roky dozadu od osoby Róbert Š., predsedu Slovenského hnutia obrody v Nitre, nakoľko sa vám páčili – uveďte, z akého dôvodu sa Vám tieto samolepky páčili a čo ste s nimi mienil ďalej robiť, nakoľko sa jednalo o 17 ks takýchto samolepiek? [Co českému orgánu universální spojovací výraz kdy, to jeho slovenskému kolegovi, jak vidno, nakoľko!]
  • Vyjadrite sa k osobe Jozef Tiso?
  • Uveďte, z akého dôvodu obsahoval nosič CD označený ako Daniel Landa – best of, aj pieseň s názvom Bílej jezdec od skupiny Orlík?
  • Aký má váš otec postoj, resp. názor na obdobie II. svetovej vojny, resp. osobu A. Hitera, nacizmus? [Delikventův otec již 8 let nežije, tedy odpověď může být nesnadná.]
  • Vyjadrite se, akú má súvislosť osoba A. Hitlera ako aj politika, ktorú presadzoval, resp. prezentoval vplyv, dosah na obdobie rokov 1939–1945 v rámci Slovenského štátu?
  • Vyjadrite sa k Hlinkovej slovenskej ľudovej strane a k organizácii Hlinkovej Gardy a Hlinkovej Mládeže?
  • Ste členom, prívržencom, sympatizantom, členom skupiny, hnutia, ideológie, ktorá smeruje alebo v minulosti smerovala k potlačeniu základných práv a slobód osôb alebo ktorá hlása rasovú, etnickú, národnostnú, náboženskú nenávisť alebo nenávisť voči inej skupine osôb? [Aspoň že tohle nepřiznal!]

A pak si vykládejte něco o tom, jak argument slippery slope v případě extremismu neplatí!

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)