Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Jak vypadá mediální manipulace (a co je to kampaň, ale opravdová, Andreji!), se v těchto dnech můžeme přesvědčit na stránkách koncernového tisku.

Nejde o nic menšího než o Roberta Šlachtu, zcela neschopného, avšak o to ambiciosnějšího bývalého policistu, jehož pověst, pošramocená konsistentní řadou neúspěchů (naposledy fiaskem v Operaci Fénix), potřebuje vylepšit, aby byl pro veřejnost přijatelnější pro nové výzvy příkladmo v křesle policejního presidenta nebo ministra vnitra.

Zátah celníků v zooparku Ludvíka Berouska v Bašti u Prahy a jeho mediální pokrytí nesou všechny rysy vrtění psem: akce se ujali Babišovi nejvěrnější propagandisté a emotivně se píše např. o tygřích jatkách, jsou publikovány srcderyvné příběhy o celebritách, které samy tygry chovaly, a údajní pachatelé jsou označováni za brutální vrahy zvířat a sadisty, ačkoli v principu není rozdílu mezi tím, je-li zabito zvíře chované na maso nebo zvíře cirkusové.

Nakonec, jak bývá zvykem, se dozvíme, že tygři zemřeli věkem, ovšem v rámci Šlachtova vyšetřování se podařilo odhalit masivní daňový únik spočívající v tom, že paní Berousková nezdanila své kabelky.

Mimochodem, pro potvrzení pravidla, jak je svět malý: v Bašti, minimálně v minulosti, působil i náš známý z kausy kroměřížského únosu Ladislav Faltýnek.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)