Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Jedním ze znaků zaostalosti této společnosti je prevalentní, inveterátní neúcta k trestním orgánům, jež bdí ve dne nad naším klidem na práci, v noci pak nad naším pokojným spánkem, ani jedno z čehož nesmí býti narušeno ni činem, ni slovem – tedy zejména ne slovem, protože z neuváženého výroku vyřčeného, případně nasprayovaného na transparentu, se stane neuvážený čin, než bys řekl A.C.A.B.

Jen díky okamžitému zásahu tvrdé ruky zákona se podobnému nedozírnému důsledku podařilo zabránit na loňském pochodu Prague Pride, kde jedna z účastnic proti akci protestujících vystavila transparent s nápisem Fuck Gender, Take a Molotov, Burn the Police, což bylo bdělými orgány činnými v trestním řízení přeloženo a poté promptně správně vyhodnoceno jako mimořádně nebezpečný přečin podněcování, načež mladistvá delikventka, jistá Markéta Juřicová, známá též pod uměleckým pseudonymem Beltza Gorria, byla pohnána před soud. Ten se koná příští úterý v Karviné, neb šlo o osobu v době provinění ještě mladistvou.

Aby si laskaví čtenáři dokázali učinit představu, jak obrovským nebezpečím je transparent s obdobným textem, ocitujme závěrem pasáž z usnesení, jímž státní zástupkyně OSZ pro Prahu 1 Karolína Fialová zamítla stížnost obviněné proti usnesení o zahájení trestního stíhání:

[…] Jedná se o jednoznačný slogan. Jak je shora uvedeno, nezáleží na formě projevu a nemusí jít ani o podněcování přímé a rovněž tak není podstatné, že projev nebyl určen konkrétnímu subjektu. Naopak v tomto případě tím, že byl transparent nesen po delší dobu a v průvodu, mohlo se s ním seznámit velké množství různých osob, kdy obecně v jakýchkoli shromážděních vícero osob se nacházejí různé skupiny i individuality, které naopak mohou snadněji v davu reagovat na podněcující slogany. Navíc se v davu projevují různé emoce, čehož si musela být obviněná plně vědoma. Je tedy jednoznačné, že obviněná podněcovala k použití tzv. molotovova koktejlu k útoku na policisty, kteří se, jak je shora již uvedeno, na místě rovněž nacházeli, přičemž slogan byl dostatečně určitý a není podstatné, že např. neoznačoval přesně konkrétního policistu či policejní součást.

Ovšem: nápisy na transparentech je přece zvykem brát doslova (uvažme, co by se mohlo stát, kdyby přestupnice na svém banneru vyzvala policisty příkladmo k tomu, aby se šli vycpat, případně se spokojila se stručným, nicméně osvědčeným Fuck the Police!).

Díky, díky vám, chlapíci stateční!

Komentáře   

+6 # PJC 2019-07-04 02:50
No a co by se teprve stalo, kdyby policiste zacali brat "pomahat a chranit" doslova, ktery se da brat jako transparent na jejich autech...
+5 # K. 2019-07-04 08:25
Státní orgány by zřejmě měly vydat seznam zakázaných hesel, výzev a frází jako v Německu.
A nebo lépe, seznam těch povolených.
Což by ovšem nebylo na překážku kriminalizaci nevhodné osoby.
Úplně vidím ctihodného OSZ jak bez uzardění tvrdí, že za heslem "Pěstujte koťata" je třeba vidět jednoznačnou motivaci obviněného popírat genocidium.
Pozitivem je, že za "Optimismus je opium lidstva! Zdravý duch páchne blbostí. Ať žije Trockij!" už člověk neskončí v dolech. Zejména ovšem z důvodu, že jsou povětšinou již zavřeny.
0 # Jan Novák 2019-07-09 09:13
A co teprve taková nenávistná píseň "Zaplate Lunetic" od skupiny Úspěch. Takové podněcování a rovnou na koncertě!
www.youtube.com/watch?v=hEkdXeCkvIk

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)