Do rozměrů vpravdě čunkovských vyrostla telenovela o právnické fakultě v Plzni. Nejnovější episoda: Donem
Kindlem protežovaní politici se pokoušejí zbavit Vladimíry Dvořákové, předsedkyně akreditační komise, která skandál jako první medialisovala. Angličtina má pro její roli nesnadno přeložitelný termín whistle-blower.
K prognose plzeňských práv jsem skeptický: vyhlídka, že očistný tým (Pospíšil, Korbel a další) dokáže fakultu zachránit, narazila na texturu politických zájmů, a říct, že mám titul JUDr. z Plzně, to je dnes kariérní doporučení asi stejně hodnotné, jako mít celoživotní praxi pomocného dělníka v Kolbence. Záchranné práce podle všeho spějí jen k nové blamáži v podobě řízení o odnětí neoprávněně udělených titulů.
Byla možná jiná cesta? Ano, ale to by musela od počátku být, jak se modně říká, politická vůle. Kindl, Zachariáš a spol. do tepláků, profesoři a docenti mimo službu
, tvrdá, nekompromisní nucená správa a authentická snaha o nalezení a potrestání viníků – zkrátka tah na branku
. Tedy právě to, k čemu Jiří Pospíšil neměl ani schopnosti, ani podporu své strany.
Důležité upozornění!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Plzeňská práva aneb Vysoká škola, v likvidaci
- Autor: Tomáš Pecina
- Nadřazená kategorie: Jiné případy
- Kategorie: Plzeňská práva
- Počet zobrazení: 2469
Komentáře
To by me opravdu zajimalo.
Cloveka az prekvapuje, jak je akademicke prostredi v podstate stejne na vsech pravnich skolach v CR: hnusna, spinava fakultni politika, boj o moc, podivne figurky zrozene z inbreedingu, podivin jako predseda akademickeho senatu, prisluhovacni studenti v akademickem senatu legitimizujici tu spinu, ostatni clenove akademickeho senatu smesne naivky "na nasi fakulte je to jine", spatne sluzby, zadne zmeny, dekan clovek nikomu nevadici ani neskodici a nic nedelajici...
JGIII
Zatím mi to připadá spíše jako zoufalý hon na čarodějnici, která honáky na ořích mediální publicity pozoruje s nadhledem z výšky na koštěti z presumpce neviny a právní nemožnosti odebrat titul.
MP
Mimochodem, navrhoval jsem, aby se zavedly srovnávací zkoušky napříč českými právnickými fakultami.
2) To jsou stereotypní klišé. Vystudoval jsem v Brně, přednáším v Plzni, v Praze, ale i v Olomouci, takže můžu srovnávat. Rozdíly vidím pouze na úrovni jednotlivců, nikoli na úrovni fakult.
Ad 2) Jako theoretik práva nepřijdete se "skutečným právem" téměř do styku. Pro to mnou proponované cliché skutečně ve většině případů sedí.
To v žádném případě, protože každé mužstvo by mělo jiného trenéra, jiné podmínky pro přípravu, jinou práci s mládeží… Pravdu máte toliko potud, že rozdíl mezi Olomoucí a Brnem je menší než mezi Harvardem a Redneck College West Nowhereton.
Mezi kvalitou učitele a jeho náročností není žádná úměra. Zažil jsem velmi špatné a zároveň velmi náročné učitele a stejně tak učitele velmi dobré a středně nebo málo náročné. Náročný učitel (zkoušející) maximálně donutí studenta se věc nabiflovat a odříkat. Dobrý učitel ho donutí o ní přemýšlet a zkusit pochopit souvislosti, což se samozřejmě odehrává při výuce, nikoli u zkoušky. Různé koncepce výuky a požadavků se pak projeví, pokud student měl na seminář jednoho učitele a u zkoušky má jiného - obvykle jenom zírá, co se po něm vlastně chce. Úspěšnost studentů, kteří mají u zkoušky "svého" učitele, je výrazně vyšší prostě proto, že vědí, co vyžaduje.
Požadavky u zkoušek nemají na to, co student skutečně umí, prakticky žádný vliv.
Antonín Thurnwald
Situace v Plzni je pouze politicky vykonstruovana a stejne by to dopadlo i na jinych fakultach.
Zdravim S.
RSS kanál komentářů k tomuto článku