Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

V článku o tom, že čím víc proužků, tím víc Kajínek, jsme si povzdechli, že právně není na Kajínkově případu nic k řešení. To se snad nyní začíná měnit, neboť vlně popularity podmíněně omilostněného zločince podlehlo i tré policistů odkudsi z Ostravy-Poruby, aniž si bylo uvědomilo, že co dovoleno Bohu, nedovoleno volu, třeba by šlo o vola v uniformě. Adidas s Primou smějí, policisté, representujíce stát, nikoli.

Potíž tu arci vězí v tom, že Kajínek je zločincem-celebritou toliko podmíněně, s určitou pravděpodobností. Policisté, jakožto lidé od fochu, dobře vědí, že pravomocný rozsudek neznamená ani zdaleka jistotu, že odsouzen byl skutečný pachatel. Nemyslíme si proto, že by se kdokoli z oněch mladých mužů byl ochoten fotografovat s takovým Albertem Žirovnickým, Ivanem Roubalem, Ludvíkem Černým nebo manžely Stodolovými, eventuálně s heparinovým Zelenkou, a zřejmě ani s Ivanem Jonákem ne, leč právě u Kajínka je to něco jiného, tam se možnost justičního zločinu otevřeně připouští, a tato verse má, jak zřejmo, četné proponenty a sympathisanty i v řadách policie.

Marné volání ministra vnitra, že jest to skandál, protože pochybnosti o Kajínkově vině sdílejí netoliko zločincovy těsně pre- a postklimakterické fanynky, nýbrž jde o názor obecný a s ohledem na pověst české policie i justice nikoli prima facie nepodložený. I já bych se ostatně s Kajínkem vyfotografoval, měl-li by onen o to zájem, protože i já se domnívám, že může být stejně tak vinen jako nevinen, a i oblast společného fotografování pokrývá zásada, že in dubio pro reo.

Ergo, ona porubská fotografie nesymbolisuje ani tak ostudu policie, ale ostudu orgánů činných v trestním řízení, potažmo samotného státu, kde ve fairovost jeho trestních orgánů nevěří už ani sami jeho zaměstnanci – policisté.

Komentáře   

0 # Anonymní 2018-03-24 09:13
Policisté projevili podporu prezidentovi (za udělení milosti panu K), tedy podporu oficiálního představitele státu a jeho stanoviska.
0 # Tomáš Pecina 2018-03-24 10:10
I to je možný pohled. Na Facebooku jsem zase četl komentář, že fotografovat se s policistou svědčí o vážné vadě charakteru.
0 # Anonymní 2018-03-24 10:22
Opravdu by mě zajímalo, zda je k tomu vedlo něco jiného než recese, nebo snaha vyjevit se na sociálních sítích jako velcí vtipálci.
0 # Anonymní 2018-03-24 11:58
V nasi republice nevadi ze nejvyssi predstavitel policie porusuje zakony ...
V nasi republice nevadi ze nekdo vysoce postaveny, kdo ale nema v tu chvili v tom konkretnim aute co delat, rozseka policejni special aby si uspokojil svoje ego ...
V nasi republice nevadi ze trestne stihany premier v demisi bez duvery si dela co chce a klidne i ovlivnuje vysetrovani prestoze byl radne vydan.
V nasi republice nevadi ze verejny cinitel ve sluzbe v rozporu se zakonem zakazuje zdokumentovat jeho ukon na verejnosti aby mohl poslouzit jako dukaz jeho zakonneho ci nezakonneho jednani...

Proste fotka se zjevne krive odsouzenym clovekem (dle platnych pravnich textu a principu in dubio pro reo) co dostal milost je "problemem" ktery se "musi" resit ....
Neni lepsi vyzitka "svobodneho demokratickeho statu" a inteligence nasich predstavitelu ktery maji dbat na dodrzovani zakona a nic jineho nez je toto ... Co nezakonne foceni krive obvinenych co nezakonne odebirani jejich DNA co nezakonne odebirani jejich otisku? To je v poradku prestoze to odporuje zakonum? To se bude resit kdy? Za 100 let za 200? ...
0 # Anonymní 2018-03-24 13:16
Pěkný, vtipný text, ale určitě by ho žádný mainstream neotiskl. Což je samozřejmě zase ostuda mainstreamu.
0 # Tomáš Pecina 2018-03-24 14:09
Děkuji za ocenění, ale proč píšete "ale"? Já to vnímám tak, že by tam měla být spojka "a"; na což jsem hrdý. Nemá smysl psát blog tak, aby se lidé to samé dočetli v mainstreamu.
0 # Anonymní 2018-03-25 14:05
Nevím a nikdy se nedozvím,zda pan Kajínek byl či nebyl v onom konkrétním případě vinen. Nicméně dle dokumentu který sám o sobě nechal natočit jde nepochybně o osobu v policejních kruzích odborně zvanou drban a toto foto a okolnosti jeho pořízení je jen dalším svědectvím o postupující drbanizaci české Schupo. Zevlovat a prudit, prát a žehlit....
Never Forget Ungarian Ford!!!!
0 # Unknown 2018-04-05 05:51
Tento komentář byl odstraněn autorem.
0 # Anonymní 2018-04-11 11:10
Ta drbanizace započala ale už v Plzni. Drbani z PČR se potřebovali za každou cenu zbavit dvou, zřejmě hodně nepohodlných tmavých drbanů z plzeňského podsvětí a tak se pokusili je nepříliš chytře odprásknout sami. No a protože PČR jako taková by neměla žádného drbana odprásknout jen tak z plezíru, bylo nutno to celé navléknout na nejbližšího dalšího, volného drbana, co byl po ruce a tím byl bohužel J.K. Drbani z Plzně ale myslím J.K. velmi podcenili, neboť ten při svém, nikoli vražedném drbanovství vždy poměrně zdatně používal mozek /na rozdíl od drbanů v autě/. I stalo se, že jakýsi Pepík Klímů začal veřejně pochybovat o míře případného vražedného drbanství J.K., až to dospělo k natočení filmu a rozsáhlé veřejné diskusi. Kromě toho jsem přesvědčen, že laická veřejnost vždy projevuje mnohem více sympatií charismatickému grázlíkovi, nežli zamračeným státním drábům - se kterými má větší část veřejnosti ausgerechnet jen špatné zkušenosti.
Je téměř jisto, že onen Pepík Klímů vedl svou sice mírně tendenčně, ale v základních faktech nezkresleně, věci a fakta do sebe samy zapadaly jako zuby koleček ve švýcarech policejního prasidenta.
Není pak divu, že zvláště mladší zaměstnanci PČR, nestigmatizováni službou pro SNB ČSSR a kteří si třeba ze zájmu o případu J.K. něco sami zjistili, mají velmi důvodné pochybnosti o vině J.K. ve smyslu vraždy. Myslím si také, že ani ten nejnaivnější zaměstnanec PČR si nemyslí, že by J.K. nebyl drban. Zlodějským drbanem bezesporu byl a bylo mu to i mnohokrát prokázáno. Ale ani jedinkrát témuž drbanovi, co dozajista okradl spoustu lidí, se ani esenbé, ani předlistopadová kriminálka nepokusila přišít nějaké násilí, protože prostě násilníkem a nedejbože vrahem nikdy nebyl - na to je právě přespříliš inteligentní. Dokáže si i jako drban spočítat, že rozdrbat někomu zámek či dvéře a následně ho v nepřítomnosti odrbat o sto litrů ve strožoku je jedna věc, ale téhož kvůli těm sto litrům připravit i o život, to je sakra rozdílně silný kafe. K tomu všemu ani pana Jákla, ani paní doktorku Klárku nepokládám za blbce. Naopak za blbce pokládám celé tehdejší NSZ a NS, kteří si nechali na své hlavy víceméně dobrovolně umístit lejno, letící rychlostí Mach 4 až z plzeňského policejního ředitelství.
Černý Petr pořád zůstává a zřejmě navždy zůstane na policejním ředitelství plzeňského kraje - soudě i podle dalších ostudných přešlapů, kterých se tamější darmošlapové skoro už systematicky dopouštějí.
Jestli někdy J.K. potkám, vyfotím se s ním také. Ne proto, že je to sympatický, charismatický drban. Proto, abych později mohl fotku ukázat své vnučce a říct "Justýnko, to je pán, který jako jediný dokázal zdrhnout z nejtvrdší a nejstřeženější věznice v tomto Banánistánu, co se kdysi jmenoval Česká republika. Je to podle mě machr, určitě je velmi chytrý a nevěř tomu, co se o něm dočteš na internetu - všecko bylo jinak."
Proto.
Omlouvám se za dlouhý komentář, ale muselo to ven podobně, jako každé ráno bezpodmínečně musí ven ten tlustej tuhej kabel.
Zdravím z jihovýchodní Moravy Vás všechny a porubské policisty také - v Porubě jsem pět let studoval. A tuty Porubaky tež nemam za cypy.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)