Mírnost kárných senátů Nejvyššího správního soudu kritisujeme opakovaně: troufáme si tvrdit, že právě benevolence, s níž je posuzováno protiprávní jednání soudců, způsobuje u oněch pocit nedotknutelnosti – nadlidství, a ve svém důsledku činí z justice takovou žumpu, jakou se tato jeví navenek.
Případ liberecké soudkyně Lenky Zhoufové patří do této kategorie: podvod, za jaký by kdokoli jiný šel bez pardonu do vězení, vyřešil senát Jakuba Camrdy kosmetickým snížením platu. Další otázkou ovšem je, jak se mohlo stát, že Zhoufová byla vydána kárnému stíhání: běžně se tyto věci u soudů řeší ve stylu tří mušketýrů, tedy (zatloukáme) všichni za jednoho, jeden za všechny – zhruba stejně, jak to předvedla policie v případu nabouraného BMW.
Neradi bychom planě moralisovali, arci že se ve styku s českou justicí musíme neustále brodit stokou fekálií, a tento stav se ani za téměř 30 let od změn v r. 1989 nezlepšuje, nás naplňuje obavou, již jsme artikulovali v nedávném rozhovoru, tedy že justice v této zemi je nemocná nevyléčitelně a změnu přinese jedině pád režimu.
Důležité upozornění!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Kárný dotek motýlího křídla
- Autor: Tomáš Pecina
- Kategorie: Jiné případy
- Počet zobrazení: 7550
Komentáře
Snad jedině přechod na právní systém Šária by mohl znamenat zásadní přelom, dost možná nám ho brzy přikáže muftí Germánistánu nebo nejvyšší imám Spojených evropských emirátů.
2) Pokud u soudkyně několikaměsíční stíhání znamená polehčující okolnost odůvodňující zastavení trestního stíhání, proč ne i u všech ostaních obviněných?
3) Na druhou stranu, mladší soudci jsou všude přetížení. Jako s doktory - jedna chyba, v jiném zaměstnání lehce napravitelná, a je z toho průser jako brno. Ale rozdíl v platech tomu neodpovídá.
Právně jasné, z lidského pohledu už tak ne.
Soudci nemají špatnou práci, ale tvářit se, že měla nadbytek pomocných sil, je mimo realitu.
JŠ
2) Takže myslíte, že za to měla dostat nepodmíněný trest?
2) Záleží na tom, ve kterém odstavci to kvalifikujeme; neoprávněnou vazbu bych viděl spíš ve třetím, takže sazba je od 5 do 12 let.
brno.idnes.cz/.../...
Manipulovat se spisem a lhát o účastnících je ovšem pro NSS možná sympatický způsob, jak pracovat, takže není divu, že to takto dopadlo.
RSS kanál komentářů k tomuto článku