Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Díky informačnímu systému, který jsme se zavázali dočasně nejmenovat (já vím, už bych si na to mohl vytvořit zkratku, abych se pořád neopakoval, ale když on je ten systém fakt mimořádně užitečný…), jsme se dozvěděli, že Nejvyšší správní soud vyhověl kasační stížnosti Jany Nečasové (dříve Nagyové) ve věci její kabelkové daně a vrátil věc soudu I. stupně; jeho rozsudek je zde.

Aktualisováno.
A další kousek, se stejným výsledkem.

Aktualisováno.
Zveřejněno bylo i plné (anonymisované) znění rozsudku. Důvodem kasace bylo, že usnesení VSZ v Praze nebylo vůbec do spisu založeno, takže darování kabelek a dalších pozorností není ničím doloženo. Zřejmě stačí, když si to finanční úřad a po něm soud přečetl v novinách, nač se zatěžovat nějakým dokazováním.

Komentáře   

-4 # Francis Bacon 2018-11-16 10:51
No...a co to znamená? Že z darovaných kabelek nemusí platit daň?
-1 # Tomáš Pecina 2018-11-16 10:55
To se teprve dozvíme.
-1 # Neocon 2018-11-16 14:44
Neni nahodou, u takove smesne banality, jakou je nezaplaceni darovaci dane za par kabelek, tak maximalne 3leta promlceci lhuta?
+5 # Vena 2018-11-16 19:13
Jedná se o daňové řízení,sice je zde 3letá “promlčecí” lhůta pro stanovení daně,ale různými úkony správce daně se přerušuje apod.Osobně jsem zvědavý na odůvodnění,neboť pokud by se jednalo o nepřípustnost důkazu usnesením o zahájení TS,bude to další výrazná rána FS,která si zvykla,že její “nevyvrácené” domněnky jsou dostatećným podkladem pro doměření daně.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)