Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Když jsme psali o anomálii týkající se vyšetřovací zprávy OLAFu k Čapímu hnízdu, byla naše očekávání ohledně možnosti, že by některý z Babišových podřízených zprávu o tom, proč je jeho šéf trestně stíhán, mohl poskytnout veřejnosti a riskoval přitom ztrátu funkce – a, přiznejme, s ohledem na momentální politickou situaci zřejmě i kariery – nevysoká. Nyní se očekávání potvrdilo: veřejnost nemá na zprávu právo, protože poskytnutí informací žadatelům by jistě zmařilo předmět a účel vyšetřování. Jak by se to mohlo stát, když zpráva, inter alia, dávno vyšla v novinách, autorka rozhodnutí, ředitelka ministerského odboru Marie Kotrlá, nevysvětlila – a ani nemohla, nechtěla-li zakrátko skončit na úřadu práce. Nezlobíme se na ni, jen v nás vzrůstá pocit déjà vu: To všechno už tady jednou bylo, na začátku normalisace, a zřejmě i předtím, po r. 1948, a ještě předtím, na počátku německé okupace: kdo včas pochopil, tak jako paní Kotrlá, uspěl, kdo ne, odebral se v lepším případě na smetiště dějin, v horším do kriminálu. Marie Kotrlá si vybrala správně.

Komentáře   

0 # Specz 2018-05-21 23:25
S ohledem na vyvoj situace, doporucuji k precteni knihu Alexandra Solzenicyna - Souostrovi Gulag. Ctenari knihy pak uz nebudou prilis prekvapeni tin co se tu deje ...
0 # Dorian Gray 2018-07-04 12:28
Lehký mírný pokrok:
www.facebook.com/.../1782197475179734
www.kverulant.org/kauza/zprava-olaf-o-capim-hnizde
"Soud dal v červenci 2018 Kverulantovi zapravdu a nařídil MF Kverulantovi zprávu OLAF v měsíční lhůtě poskytnout. MF Kverulantovi zprávu zatím neposkytlo."
kverulant.org/.../...
+1 # Tomáš Pecina 2018-07-04 17:17
Výborně, hned jsem požádal znovu.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)