Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Na tuhle větu z Trháku jsem si vzpomněl nad žádostí o informace, kterou poslal občan Alois Hlásenský svému ministru spravedlnosti a ve které mu položil jednoduchý dotaz, zda je Ing. Jiří Fiala politický vězeň.

Velmi dobrá otázka (i když, technicky vzato, jistě ne podle InfZ), a není divu, že odpovědi na ni se ministerstvo raději vyhnulo. Protože – Ing. Jiří Fiala je politický vězeň, což všichni víme, ale zároveň to nelze říct nahlas.

V moderní době totiž političtí vězni neexistují, a čím tužší diktatura, tím nižší je možnost, že by kdokoli na oficiálním místě něco takového připustil. V České republice nejsou žádní političtí vězni, tak jako nejsou v Barmě, v Bělorusku, na Kubě a v Severní Koreji, samozřejmě!

Rozdíl je jen v tom, jak se povede tazateli, který otázku položil, a v tomto směru bych byl optimistou: pan Hlásenský s největší pravděpodobností nebude uvězněn a nestane se tak dalším obyčejným, nepolitickým vězněm.

Komentáře   

0 # Mirek 2011-04-17 21:45
Je pochmurné, že se vůbec takovýto otřesný případ může stát. Bez omluvy. A aktivity sdružení K213 podporuji, dělají dobrou věc.
0 # Guy Peters 2011-04-17 22:16
Stejně jako se v moderní době nevyhlašuje válka. To patřilo do starých slušných dob před rokem 1918.
0 # Anonymní 2016-11-30 07:40
Jiří Fiala je především těžký psychopat, žádný aktivista, či politický vězeň, jenom sebestředný blbec, který nejdříve zkazil život svým dětem a své manželce a potom se soustředil na destrukci svého života. Prostě blb

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)